Otomobilde en favori renk Beyaz

Otomobilde en favori renk Beyaz

Dünya genelinde otomobil üreticilerinden derlenen verilere göre 2017'de otomobillerin yüzde 77'si beyaz, siyah, gri ve gümüş renkte üretildi. En çok tercih edilen renk yüzde 37'yle beyaz oldu.

A+A-

Dünya genelinde otomobil üreticilerinden derlenen verilere göre 2017'de otomobillerin yüzde 77'si beyaz, siyah, gri ve gümüş renkte üretildi. En çok tercih edilen renk yüzde 37'yle beyaz olurken, siyah yüzde 17 oranla en popüler ikinci renk, gri yüzde 12 ile üçüncü, gümüş ise yüzde 11 ile dördüncü sırada yer aldı. En az tercih edilen renk ise yüzde 1'le yeşil oldu. Otomobil boya firmaları 2018'in renginin ise alev siyahı olacağını tahmin ediyor.

Dünya genelinde otomobillerin en çok tercih edilen rengi hangisi?

2017 yılı içerisinde üretilen otomobilerde en çok tercih edilen renk şaşırtmadı ve beyaz oldu. Siyah, gri ve gümüş renkleri bu renk sklasını devam ettirdi. Dünyada üretim bantlarından yüzde 37 oranında beyaz renkli otomobil çıkarken, siyah yüzde 17 oranla dünyanın tercih ettiği en popüler ikinci renk olarak sıralamaya girdi.

En çok tercih edilen renk beyaz oldu. Dünya üzerinde 60'dan fazla ülkede üretim tesislerine ve bağlı şirketlere sahip olan, boya alanında lider kuruluşlardan PPG, 'Otomotivde renk trendleri' raporunu yayınladı. Şirketin her yıl yayınladığı rapor otomotiv sektörünün renk trendlerini belirlerken, otomobilseverlerin renk eğilimlerini de ortaya koydu. 

Rapora göre, 2018'de İstatistikler Değişiyor..

Raporun en çok dikkat çeken kısmının otomobilde yılın renginin seçilmesi olduğunu belirten PPG Otomotiv Tamir Boyaları Türkiye ve Ortadoğu Pazar Müdürü Bülend Alpay, "PPG uzmanları birçok üretici ve müşteri analizi doğrultusunda 2018'in rengini alev siyahı (Black Flame) olarak belirledi. Raporda özlem, umut, mahremiyet ve klasik modernizmi çağrıştıran alev siyahı renginin, son yıllarda birçok otomobil sever tarafından en beğenilen ve tercih edilmesi beklenen trend renk olduğu ortaya koyuldu. Öte yandan PPG'nin bu kapsamlı raporu, markamızın tüm dünyada otomotiv müşterileriyle yakın işbirliğini de ortaya koyuyor. 

HABERE YORUM KAT