Özcan Deniz ve Aslı Enver "İstanbullu Gelin" Dizisinde buluştu

Özcan Deniz ve Aslı Enver "İstanbullu Gelin" Dizisinde buluştu

Özcan Deniz ve Aslı Enver'in başrollerde yer aldığı Sezonun iddialı dizilerinden İstanbulu Gelin ilk bölümüyle seyirci karşısına çıkıyor.

A+A-

İstanbullu Gelin ilk bölümüyle seyirci ile buluşmak için gün sayıyor. Aldığı düşük reytinglerden dolayı 3-4 bölüm yayınlanan ve sonrasında final kararı alan dizilerden televizyon yöneticileri bıkmış olmalı ki artık başrollerde tanınmamış isimler yerine belli bir izleyici kitlesi olan oyuncular tercih etmeye başladı. Star televizyonun ilk bölümü cuma akşamı yayınlanacak olan yeni dizisi "İstanbullu Gelin" birbirinden ünlü isimleri kadrosuna katmış görünüyor. 

Başrollerde Özcan Deniz ve Aslı Enver’in yer aldığı, oyuncu kadrosunda İpek Bilgin, Salih Bademci, Fırat Tanış, Güven Murat Akpınar, Berkay Hardal, Neslihan Yeldan, Dilara Aksüyek, Nergis Çorakçı, Pelinsu Pir, Eren Balkan, Ahmet Sabri Özmener, Muharrem Türkseven, Hakan Altıner, Nilay Erdönmez, Hira Koyuncuoğlu ve Fatih Koyunoğlu’nun da bulunduğu “İstanbullu Gelin” 3 Mart Cuma akşamı Star TV’de başlıyor.

“İstanbullu Gelin”in hikayesi gerçek hayattan uyarlandı.

Faruk ile Süreyya’nın dillere destan, tutku dolu aşklarını ekrana taşımaya hazırlanan “İstanbullu Gelin”in hikayesi gerçek hayattan uyarlandı.

Dizinin Konusu ve 1. Bölüm Özeti

Annesiz ve babasız büyümek zorunda kalan Süreyya, genç yaşta hayatın yükünü sırtlamış, çok güzel ve gururlu bir genç kızdır. Konservatuar mezunu olan Süreyya, hayatını reklam seslendirerek ve vokal yaparak kazanmaktadır. Hayattaki tek akrabası teyzesi Senem ile birlikte yaşayan Süreyya’nın mütevazi yaşamı, beklenmedik bir anda karşısına çıkan zengin ve karizmatik iş adamı Faruk’a aşık olması ile sonsuza kadar değişir.

Bursa’nın tanınmış ve köklü ailelerinden Boran ailesi içinse bu aşkı kabullenmek hiç de kolay olmayacaktır. Kocasının ölümüyle 4 oğluyla kalan Esma Sultan’ın en gözde oğlu Faruk için bambaşka hayalleri vardır. Kendine ve köklerine uygun gelin adayını çoktan seçmiştir.

Tüm bu gelişmelerden habersiz olan Süreyya ile Faruk ise Bursa’daki aile konağına evlilik haberini vermek üzere gelirler. Ancak bu durum konağın çatısı altına giren herkesin tek hakimi olmak isteyen Esma Sultan için büyük bir şoktur. Esma Sultan’a gelin olmak kolay değildir, özellikle de kendi seçmediyse. Faruk’a olan aşkından güç alan Süreyya, kolay pes etmez, kayınvalidesinin zamanla kendisine alışacağına ve kalbini yumuşatacağına inanmak ister. Ancak Esma Hanım’ın onu kabullenmeye hiç mi hiç niyeti yoktur.

Olaylar geliştikçe neredeyse dört yüz yıldır bütün haşmetiyle ayakta duran konak temellerinden sarsılacak, bütün aile bundan nasibini alacaktır.

Yayın Günü: 3 Mart Cuma -  Yayın Saati: 20.00

Özcan Deniz

Özcan Deniz

Özcan Deniz Resimleri

Aslı Enver

Aslı Enver

Aslı Enver Foto Galerisi