Özden Töraydın: 1. Lig’de iyi bir temel attık

Özden Töraydın: 1. Lig’de iyi bir temel attık

Spor Toto 1. Lig'de Play-Off’u kıl payı kaçıran Altay'da sezonu değerlendiren Sportif Direktör Özden Töraydın, yaşanan talihsizliklerden ötürü Play-Off’u kaçırmalarının tüm camia gibi kendilerini de üzdüğünü söyledi.

A+A-

Spor Toto 1. Lig'de Play-Off’u kıl payı kaçıran Altay'da sezonu değerlendiren Sportif Direktör Özden Töraydın, 1. Lig’in zorluğuna dikkat çekerek ligi hedefledikleri noktaya çok yakın bir pozisyonda bitirmelerine rağmen yaşanan talihsizliklerden ötürü Play-Off’u kaçırmalarının tüm camia gibi kendilerini de üzdüğünü söyledi.

Yeni sezon yapılanmasına en kısa sürede start vereceklerini belirten Töraydın; ‘‘Ligin ilk yarısında es geçilen 5 net penaltı pozisyonu ve son haftalarda tüm Türkiye’nin kabul ettiği hakem hataları hem puan sıralamasındaki yerimizi hem de motivasyonumuzu düşürdü.

Ancak oyuncularımızın verdikleri mücadele ile armamızı çok iyi temsil ettiğini söyleyebilirim. Bu sezon bizim için bir adaptasyon dönemiydi ve bu süreci başarıyla geride bıraktık. Gönlümüz elbet Play-Off oynamaktan yanaydı. Olmadı, ancak buna rağmen 1. Lig’de iyi bir temel attık.

Süper Lig hedefini yakalamak ve kalıcı olmak için birçok etken var. Altay Alsancak Stadımız’ın hizmete girmesi bunların başında geliyor. Edindiğimiz tecrübe doğrultusunda Süper Lig hedefi için çizdiğimiz rota olan 5 yıllık plana sadık kaldık.

Kulüp Başkanımız Özgür Ekmekçioğlu’nun fedakarlıkları çok büyük. Başkanımız ve Teknik Direktörümüz Sait Karafırtınalar ile birlikte 2019-2020 sezonunun hazırlıklarına en kısa sürede başlayacağız. Camiamızın birlik ve beraberliğiyle, 3. ve 2. ligdeki şampiyonluklarımızı yeni başarılarla taçlandıracağız.’’ şeklinde konuştu.