Özge Borak: Çocukken en büyük isteğim balerin olmaktı

Özge Borak: Çocukken en büyük isteğim balerin olmaktı

Oyuncu Özge Borak’ı konuk etti. Borak, NTV Radyo dinleyicilerine oyunculuk hayatından ve rol aldığı “İstanbullu Gelin” dizisinden bahsetti.

A+A-

Öykü Özdoğan’ın hazırlayıp sunduğu “20 DAKİKA”, oyuncu Özge Borak’ı konuk etti. Borak, NTV Radyo dinleyicilerine oyunculuk hayatından ve rol aldığı “İstanbullu Gelin” dizisinden bahsetti.

“Türkiye’de en sevilen projelerden birinde yer aldığım için çok şanslıyım”

Star TV’deki “İstanbullu Gelin”le sevenlerinin karşısına çıkan Özge Borak;İpek Bilgin, Özcan Deniz ve Aslı Envergibi oyuncularla birliktebu projede yer almaktan duyduğu mutluluğu anlatarak sohbete başladı.

Ünlü oyuncu, rol arkadaşlarıyla ilgili “İpek Bilgin gibi usta bir tiyatrocuyla çalışmak çok güzel bir duygu. Aslı Enver’le de çok fazla ortak arkadaşımız vardı. Bu işle beraber bir araya geldik ve arkadaşlığımız ‘zaten biz tanışıyormuşuz’ gibi başladı. Özcan Deniz ise çok kibar bir insan” dedi.

“Babamla aynı projede yer almak benim için de sürpriz oldu!”

Ayrıca babası Selçuk Borak’la birlikte “İstanbullu Gelin”de rol alan ünlü oyuncu, babasıyla aynı projede yer almanın kendisi için de sürpriz olduğunu anlattı. Özge Borak, “Bir gün ekiptekiler beni aradı. O sırada meşgul olduğum için telefonu açamadım. Geri aradığımda ise babama ulaştıklarını, benden sadece numarasını istediklerini söylediler. Başka birşey söylemediler. Sonra bir baktım ki; babamın ertesi gün seti var” dedi.

Babasıyla birlikte çalışmanın kendisi için hem şans hem de gurur olduğunu belirten oyuncu, “Babam diye demiyorum ama kendisini çok beğeniyorum” diyerek espri yaptı.

“Çocukken en büyük isteğim balerin olmaktı”

Ailesindeki herkesin bale sanatçısı olduğunu belirten oyuncu, “Aslında ben çocukken en büyük isteğim balerin olmaktı. Ama daha sonra tiyatroyu tercih ettim ve sekiz yaşından beri hayatımda hep tiyatro oldu. Hem dans edebileceğim, hem şarkı söyleyebileceğim hem de ömrüm vefa ettikçe uzun yıllar yapabileceğim bir mesleğe sahibim” dedi.

“Yıldız Kenter’le tiyatroda karşılıklı oynamayı çok isterim”

Özge Borak, Yıldız Kenter’le tiyatro sahnesinde karşılıklı oynamayı çok istediğini söyledi. Yabancı oyuncular arasındaise en çok Merly Streep’le aynı projede yer almak istediğini belirtti.

Bunun yanı sıra, extreme spor yapmayı sevdiğini söyleyen ünlü oyuncu, “Çocukluğumdan beri enerjikşeylerebayılıyorum. Buna yastık kavgası da dahil” sözleriyle espri yaptı.

“Babamla birlikte müzikal dinleti yapmak istiyoruz”

“Kabare”, “Balım” gibi müzikallerin yanı sıra pek çok televizyon programında İngilizce şarkılar söyleyen oyuncu, profesyonel olarak şarkı söyleme planının olmadığını belirtti. Borak,” Ama bir küçük müzik topluluğu oluşturup bazı özel gecelerde veya bir gösteri hazırlayarak sahne alınabilir, neden olmasın” dedi.

Yeni sezonda izleyicilerin karşısına “İstanbullu Gelin”le çıkmaya devam edeceğini belirten Özge Borak, son olarak babasıyla birlikte müzikal dinleti yapma planının da müjdesini verdi.

İlgili Haberler