Öznur Çalık'tan Parlementer sisteme araba benzetmesi

Öznur Çalık'tan Parlementer sisteme araba benzetmesi

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık Muhalefetin anayasa değişikliğiyle ilgili eleştirisine, yeni sistemle yasama, yürütme ve yargının daha da güçleneceğine dikkati çekti.

A+A-

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Öznur Çalık, Memur-Sen tarafından düzenlenen programda yaptığı konuşmada parlamenter sistemi bir arabaya benzetti. Bu arabaya bir çok kez kaza yaptırıldığını belirten Çalık, aracın hurda haline getirildiğini ifade etti.

"Milletin iradesinin sandığa yansımasını istiyorum." diyenlerden sandığa gitmelerini isteyen Çalık, "Milletin iradesinin üstüne yeni irade koyuyorlar. Milletin iradesinin üstüne askeri, bürokratik ve yargı vesayetini koymaya çalışıyorlar. Ama millet iradesi bunların hepsine 'hayır' dedi ve demeye devam edecek. 15 Temmuz gecesi bu ülke yeniden bir dirilişe yükseldi, milletin iradesiyle bir destan yazıldı. 15 Temmuz bu ülkenin ikinci Kurtuluş Savaşı'dır." diye konuştu.

Muhalefetin anayasa değişikliğiyle ilgili eleştirilerine değinen Çalık, yeni sistemle yasama, yürütme ve yargının daha da güçleneceğine dikkati çekti. 

Çalık, 16 Nisan'daki referandumda hep birlikte "Evet" diyeceklerine vurgulayarak, "Gücümüz millet, kararımız evet." ifadesini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler