Paris'te Son Tango dizi oluyor

Paris'te Son Tango dizi oluyor

Bernardo Bertolucci’nin 1972 yapımı “Last Tango in Paris” (Paris'te Son Tango) filminin yapım süreci, dizi olarak çekilecek.

A+A-

“Paris'te Son Tango” dizi oluyor

“Last Tango in Paris” filminin yapım süreci dizi oluyor

Bernardo Bertolucci’nin 1972 yapımı “Last Tango in Paris” (Paris'te Son Tango) filminin yapım süreci, dizi olarak çekilecek.

İtalya, Fransa ve ABD'de çekilecek dizi, filmin öncesi, çekim süreci ve sonrasındaki 18 aya odaklanırken, kimlik, şöhret ve sanatsal hırs sorularını ele alacak. 

Bertolucci’nin en tartışmalı çalışmalarından olan filmde, Marlon Brando ve Maria Schneider rol almıştı.

Olayların merkezinde yer alan Schneider, Brando ve Bertolucci'nin gözünden anlatılacak dizi, Bertolucci'nin 1971'de iflas etmiş bir Brando'yu, yeni filminde rol almaya ikna etmek için Los Angeles'a gitmesiyle başlayacak. 

Yönetmen, film sırasında gerçek duyguları yakalamak için oyuncuları tehlikeye atan acımasız taktikler kullanmakla suçlansa da, 1973'te vizyona giren film 186 milyon ABD doları hasılatla bugüne kadarki en çok gişe yapan 3. yabancı film unvanının sahibi oldu. Film Bertolucci ve Brando’ya Oscar adaylığı getirirken, Schneider ise film sonrasında madde bağımlılığı ve akli sorunlarla mücadele edeceği bir sürece girdi.

Senaryosunu “Entourage” ve “Boston Public”ten Jeremy Miller ve Daniel Cohn’un kaleme alacağı diziyi, “Killing Eve”den Lisa Brühlmann ve “Narcos”tan Jose Padilha birlikte yönetecek.

Yapımcılığını CBS Stüdyoları ile Stampede Ventures’ın yapacağı dizinin yayın tarihi henüz belli değil.

Önceki ve Sonraki Haberler