Philips 55 inch Oled 901F modelini tanıttı

Philips ilk OLED TV’si olan 55 inch 901F modelinin Almanya’daki IFA Fuarı’nda tanıttı. OLED ile Ambilight teknolojilerini birleştiren bu özel televizyon, görüntü performansında kalite standardını yukarıya taşırken, TV’de tasarımın ulaştığı zirveyi temsil

OLED’in kendine özgü teknik özellikleri, Perfect Pixel Ultra HD ile mükemmel bir uyum sağlıyor. Bu sayede, siyah tonları, kontrast ve hareketli görüntüler; kenardan-aydınlatmalı LED/LCD ekranlara kıyasla daha üstün performansa kavuşuyor.

Üstün OLED Performansı

OLED televizyonlar, ışık saçan ve gerektiğinde tamamen karartılabilen pikselleri sayesinde arka fondaki ışığın devamlı aktif olması sorununu ortadan kaldırıyor. Bu şekilde, daha derin ve koyu siyah tonları yakalamak ve çok yüksek kontrast oranı ile gölgeleri daha net kılmak mümkün oluyor. Daha saf siyah tonlar üretebilme özelliği olan OLED televizyonlar, 901F ile daha gerçek ve canlı renkler ve muazzam genişlikte bir renk gamına kavuşuyor (99% DCI-P3 WCG).

OLED televizyonlar, kenardan aydınlatmalı LCD televizyonlara kıyasla çok daha geniş bir izleme açısı ve izleyici nerede oturursa oturulsun çok daha üstün parlaklık, renk ve kontrast sunuyor.Hareketli görüntü kalitesi de, aynı şekilde sıradışı. LED bazlı televizyonlara kıyasla 100 kat daha hızlı işlem kapasitesine sahip OLED televizyonlar, ister spor ister aksiyon filmleri izliyor olun, görüntülerin her an keskin ve net kalmasını sağlıyor.

01 Eylül 2016 Perşembe 15:27
Benzer Videolar