Pil canavarı olan uygulamalar hangileri

Pil canavarı olan uygulamalar hangileri

Pil canavarı olan ve birinci sırayı alan uygulama Snapchat olarak belirlendi.

A+A-

Akıllı telefon kullanıcılarının en büyük sorunu olan şarj problemine henüz köklü bir çözüm bulunmuş değildir. Ancak telefonlarda olan bazı uygulamaların kapatılması yada silinmesi ile çabuk biten pillerin önüne geçebilirsiniz. Akıllı telefon kullanıcılarının sorunlarının başında gelen şarj bitmesi ve internetin bitmesi sorunlarına karşı kullanıcılar kendi çözümlerini üretmeleri gerekiyor.

Avast yazılım şirketinin yapmış olduğu araştırmaya göre en çok şarj tüketen 6 uygulama belirlendi. Pil canavarı olan ve birinci sırayı alan uygulama Snapchat olarak belirlendi. Android işletim sisteminde en çok şarj ve hafıza bitiren uygulamaları tespit etti.

Aşırı Pil ve Hafıza Tüketen Uygulamalar:

Snapchat

Takipçilere fotoğraf göndermeye ve fotoğraf paylaşmaya yarayan program Snapchat programı, pil başta olmak üzere telefonların güç ve hafıza limitlerini zorlayan programların başında geliyor.

Spotify

Yaygın olarak kullanılan müzik programlarından birisi olan Spotify indirilen ve hafızada barındırdığı şarkılar nedeniyle depolama alanında oldukça yer kaplıyor. Program internet verisi harcama konusunda da bayağı bonkör olduğu biliniyor. Mobil veri kullanıldığında indirilen müzik parçaları nedeniyle internet limitini çabucak bitirmektedir.

Wattpad

Elektronik kitap okumayı sevenlerin tercih ettiği Wattpad programı en çok internet kullanan uygulamaların başında geliyor.

Line

Mesajlaşma programları arasında yer alan Line internet verisi kullanımı bakımından oldukça bonkör davranan programların başında geliyor. Muadilleri olan WhatsApp ve Telegram’a göre daha fazla veri kullanan aynı zamanda daha fazla enerji harcayan program bu özellikleri ile dördüncü sıraya yerleşiyor.

Amazon

Amazon sitesinin mobil uygulaması olan programı veri kullanımı ve güç tüketimi konusunda hiçte cimri davranmıyor. Bu özellikleri ile 5’nci sıraya yerleşiyor.

Tinder

İnsanlar arasında tanışma etkinliği yapan ve 50 milyonun üzerinde kullanıcıya ulaşan abone sayısı ile çok rağbet gören uygulama oldukça fazla şarj ve veri tüketiyor.