Pinchas Zukerman İş Sanat sahnesine konuk oluyor

Pinchas Zukerman İş Sanat sahnesine konuk oluyor

Sezonun heyecanla beklenen klasik müzik konserinde, Pinchas Zukerman’a Avrupa’nın en köklü oda topluluklarından Camerata Salzburg eşlik edecek.

A+A-

20. yüzyılın ikinci yarısının en büyük kemancılarından biri olarak kabul edilen Grammy ödüllü sanatçı Pinchas Zukerman, Avrupa’nın köklü oda topluluklarından biri olan Camerata Salzburg eşliğinde 7 Aralık, Perşembe akşamı İş Sanat sahnesine konuk oluyor.

Müzikal dehası ve muazzam tekniği ile dünyanın en prestijli toplulukları ile en zorlu eserleri icra ederek bir fenomene dönüşen sanatçı, Medal of Arts, Isaac Stern Sanatta Mükemmellik Ödülü gibi sayısız ödülün yanı sıra kazandığı 2 Grammy ile de kariyerini taçlandırdı.

Baroktan klasik dönem eserlere, romantik dönem bestelerden oda müziği kompozisyonlarına uzanan Deutsche Grammophon ve Philips etiketli tüm kayıtlarını 2016 yılında 22 CD’lik bir set olarak yayınlayan Zukerman, icracı kimliğinin yanı sıra dünyanın önde gelen topluluklarını da yönetiyor.

Konserde hem solist hem de şef olarak müzikal hünerini sergileyecek sanatçıya, Avrupa’nın en köklü oda müziği topluluklarından Camerata Salzburg eşlik edecek.

Münih, Londra, Floransa, Moskova, Pekin, Tokyo gibi dünyanın önemli sanat ve kültür şehirlerinde konserler veren Camerata Salzburg, Mozart Haftası’nın ve Salzburg Festivali’nin de vazgeçilmez konuklarından. Pinchas Zukerman ve Camerata Salzburg’un dinleyicilere adeta bir müzik ziyafeti sunacağı konserde Beethoven, Mozart ve Schubert’ten eserler seslendirilecek