Popüler uygulamalardan Instagram canlı yayın özelliği ile karşınızda

Popüler uygulamalardan Instagram canlı yayın özelliği ile karşınızda

Sosyal paylaşım siteleri arasında popüler bir yeri olan Instagram'ın bir süredir beklenen canlı yayın özelliği yayınlandı. Instagram üzerinden canlı yayın yapabilecek olan kullanıcıları yeni sürprizlerde bekliyor.

A+A-

Bir süredir merakla beklediğimiz Sosyal paylaşım sitesi Instagram’ın canlı yayın özelliği sonunda kullanıcılar ile paylaşıldı. Canlı yayının yanı sıra özel mesaj olarak gönderdiğiniz ve bir süre sonra otomatik şekilde silinen fotoğraf ya da video paylaşım özelliği de Instagram kullanıcıları için yürürlüğe girdi.

ÜÇ ÖZELLİK DEVREYE GİRDİ

Stories özelliği de dahil olmak üzere üç yeni özellik ile kullanıcılarının karşısına çıkan sevilen sosyal medya uygulaması Instagram, dün akşam saatlerinde kendi resmi sitesinin blog kısmı üzerinden yapılan güncelleme ile ilgili açıklama yaparak yeni özellikleri yayınladı. Canlı yayın özelliğinin yanı sıra özel mesaj şeklinde gönderdiğiniz fotoğraf ve videoların bir süre sonra silinebilme özelliği de getirildi, ünlü uygulamanın konuyla ilgili tanıtım videosunda bu özelliklere yer verildi.

Canlı yayın özelliği

Stories bölümü kullanımına devam ederek girebileceğiniz canlı yayın özelliği sayesinde artık bu buton ile süresi bir saate kadar uzayan videolar yayınlayabilir, yayını izleyen takipçiler ise bununla ilgili bildirimler gönderebilir, eğer isterseniz de izleyen kişilerin yorum yapmasını engellemek için yorumları kapama seçeneğini kullanabilirsiniz.

Silinebilen görsel mesajlar

Özel mesaj şeklinde gönderdiğiniz fotoğraf ve videoları artık belli bir süre sonrasında dilerseniz otomatik dilerseniz manuel şekilde silebilirsiniz. Ayrıca gönderilen bu görsel mesajların sreenshot yani ekran görüntüsü alındığında artık karşı tarafa bildirim gidiyor. Yapılan açıklamada ise bu yeni özelliğin sadece takipçi olan kullanıcılara açık olduğu hatırlatılıyor.