Porsche Panamera 4 E-Hybrid

Porsche Panamera 4 E-Hybrid‘in üzerinde 2.9 litrelik V6 motor bulunduruyor. 0’dan 100’e sadece 4.4 saniyede çıkan otomobilin bir de 13.1 kWh gücünde elektrikli motoru bulunuyor

Porsche Panamera 4 E-Hybrid‘in üzerinde 2.9 litrelik V6 motor bulunduruyor. 0’dan 100’e sadece 4.4 saniyede çıkan otomobilin bir de 13.1 kWh gücünde elektrikli motoru bulunuyor. Panamera gibi güçlü bir otomobil, elektrikli modda ise toplamda 51 kilometrelik bir menzile sahip olacak şekilde tasarlanmış. Elektrikli moddayken maksimum 140 km/h hıza çıkabilen otomobil, akaryakıtlı modunda ise Panamera’nın diğer modellerinde olduğu gibi oldukça hızlı. Porsche Connect uygulaması ile de bağlı hale gelen otomobilin şarj durumu uzaktan görüntülenebiliyor, otomobilinizle ilgili tüm verileri takip edebiliyor ya da uzaktan klima ayarlarını bile yapabiliyorsunuz.

Porsche‘nin aynı zamanda tamamen elektrikli model üzerinde çalıştığı da biliniyor. Henüz geçtiğimiz ay tamamen elektrikli otomobil projesi Mission E için çalışan sayısını artıracağını açıklayan şirket, bu tarz hibrit modellerle birlikte elektrikli otomobil pazarına gittikçe yakınlaştığını belli ediyor.

16 Eylül 2016 Cuma 01:01
Benzer Videolar