Potanın Kraliçeleri Avrupa macerasındaki ilk maçına çıkıyor

Potanın Kraliçeleri Avrupa macerasındaki ilk maçına çıkıyor

Lige OGM Ormanspor galibiyetle başlayan Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı, Kadınlar Euroleague'de sezonun ilk hafta maçında Rus temsilcisi Nadezhda’yı konuk ediyor.

A+A-

Lige OGM Ormanspor galibiyetle başlayan Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı, Kadınlar Euroleague'de sezonun ilk hafta maçında Rus temsilcisi Nadezhda’yı konuk ediyor. 11 Ekim Çarşamba günü Metro Enerji Salonu’nda oynanacak maç saat 20.00’de başlayacak ve FB TV’den canlı olarak ekranlara gelecek.

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı, Avrupa macerasındaki ilk maçına çıkıyor. B Grubu’nda UMMC Ekaterinburg ve Nadezhda (Rusya) BLMA (Fransa) CB Avenida (İspanya) Famila Schio (İtalya) Wisła Can-Pack (Polonya) ve ülkemizden Yakın Doğu Üniversitesi ile mücadele edecek olan Takım, gruptaki ilk müsabakasında Nadezhda’yı konuk ediyor.

Kadrosunu Kelsey Plum, Kia Vaughn, Aerial Powers, Ana Dabovic ve Tilbe Şenyürek gibi isimlerle güçlendiren Ekibimiz, mücadele edeceği üç kulvarda da başarı hedefliyor.

Nadezhda maçının hazırlıklarını Başantrenör Fırat Okul idaresindeki yaptığı antrenmanla tamamlayan Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı da hedef, taraftar desteğini de yanına alarak, Avrupa'da sezona galibiyetle başlamak.

FIBA Kadınlar Avrupa Ligi'nde üst üste 6 kez Final Four oynama başarısı gösteren Fenerbahçe, 3 Avrupa ikinciliği, 1 Avrupa üçüncülüğü, 2 de Avrupa dördüncülüğü bulunuyor.