Qualcomm Quick Charge ile 5 dakika da şarj etmek artık mümkün

Qualcomm Quick Charge ile 5 dakika da şarj etmek artık mümkün

Qualcomm tarafından geliştirilen Quick Charge yenilenerek teknoloji dünyasında yeni çığır açtı. Çalışma özelliliğini 4. seviyeye çıkartan Qualcomm Quick Charge ile artık 5 dakika da telefonları şarj etmek mümkün.

A+A-

4. Nesil Qualcomm Quick Charge özelliği Snapdragon 835 işlemci ile birlikte kullanıma sunulacak. İşlemcinin, haliyle yeni özelliğinde çıkış tarihi kesinleşse de önümüzdeki yılın ilk aylarında bekleniyor.

Üstün şarj teknolojisi Qualcomm Technologies ile yalnızca 4. nesil şarjın hızlı değil aynı zamanda daha verimli halinden faydalanmak mümkün olacak.

%20 DAHA HIZLI ŞARJ

Önceki versiyonlarına kıyas ile çok daha verimli bir kullanım sağlayan Quick Charge 4, akıllı telefonları 5 dakikada şarj ederek uzun süre de şarj kullanımı sağlıyor. Quick Charge 3’e göre şarj hızı %20 oranında daha fazla olan 4. nesil, USB Type-C ve USB-PD uyumluluğu ile de adaptör ve şarj kablosu çeşitliliğini destekliyor. Geliştirme uzmanları akıllı telefon kullanıcılarını gün boyu şarj aleti başında beklemekten ve şarja bağımlı hale getirmekten uzaklaştırmak için bu atılımda bulunduklarını açıklıyor.

Eşsiz güç yönetimi

Optimum voltaj için akıllı iletişim kriterinde güç yönetimi ile 3. sürümden faydalanılan Quick Charge 4 ile termal yönetimde de ilk defa gerçek zamanlı olarak kullanım sağlanıyor. Yani bu özellik kullanımı sayesinde optimum güç transferi sağlanırken ve gelişmiş şarj uyumu yaratılırken termal şarjlar da düşünülmüş oluyor. Ek koruma katmanı özelliği ise ekstra şarj olmasını engelleyen akıllı bir sistem daha sunuyor.