Quantum Dot teknolojisi ile benzersiz oyun deneyimi

Quantum Dot teknolojisi ile benzersiz oyun deneyimi

Acer’ın Quantum Dot teknolojisine sahip yeni Predator monitörleri benzersiz oyun deneyimleri sunuyor.

A+A-

Acer bugün oyun deneyimine çarpıcı görsel netlik, canlı renkler ve dikkat çekici performans aşılayan iki yeni 27 inç Predator dizüstü oyun bilgisayarını tanıttı. Predator X27 hızlı144 Hz yenileme oranıyla 4K çözünürlükte NVIDIA G-SYNC HDR ile oyun deneyimini yepyeni bir seviyeye çıkarırken, Predator Z271UV sezgisel oyunlar için 1800R kavisli bir panel ve göz takip teknolojisi barındırır.

Her iki monitör de Quantum Dot teknolojisinden yararlanırken, önemli ölçüde daha canlı görseller sunmak için daha geniş, daha parlak ve daha doğru bir renk aralığı sağlar. Predator X27 Adobe RGB renk alanının %99'unu desteklerken, Predator Z271UV sRGB renk alanının %130'unu kapsar. Çok belirgin renk ışıklarını emen çeşitli tiplerdeki nano boyutlu noktalarla kaplanmış bir Quantum Dot film ile, yeni ekranlar standart monitörlere kıyasla renk saflığını ve verimliliğini arttırarak daha geniş bir renk gamı üretebilirler.

Acer Dijital Ekranlar Başkanı Victor Chien şunları söyledi: “Acer oyunların oynanabilirliğini her zamankinden çok daha gerçekçi yapan iki yeni quantum dot modeli ile birinci sınıf oyun monitörleri serimizi genişletmiş olmaktan heyecan duymaktadır. Predator X27’nin 144 Hz'de 4K çözünürlüğü ve Acer HDR Ultra teknolojisi inanmak için görmenin şart olduğu büyüleyici görseller yaratıyor. Acer’ın yeni Predator Z271UV'si oyun tutkunlarını ayrıca zengin renk gamı ve sarmal kavisli ekranıyla heyecanlandıracak.”

Predator X27: Dudak uçuklatan performans

Acer’ın Predator X27 modeli 144 Hz yenileme oranında yüksek 4K (3840x2160) çözünürlük, hızlı 4 ms yanıtlama süresi ve 1,000 nit maksimum parlaklık sayesinde hareket bulanıklığı olmadan şaşırtıcı derecede canlı görseller sunmaktadır. Acer HDR Ultra teknolojisini barındıran bu cihaz, nerede ve ne zaman gerekirse ışık saçan 384 ayrı kontrol edilen bölgede gelişmiş LED bölgesel karartma ile yüksek dinamik aralığın mümkün olan en iyi kontrastını sağlar. Yalnızca daha geniş, daha derin doymuş renk gamı vermekle kalmaz, aynı zamanda geleneksel dinamik aralıklı monitörlerden birkaç kat daha iyi bir parlaklık aralığı sunar. Ekranın siyah kısımlarının arkasındaki arka aydınlatmasını kısarak, siyahların panelin o kısmında daha derin ve karanlık görünmesini sağlar ve böylece karanlık sahnelerde oyunculara önemli bir avantaj kazandırır. Yontulmuş elmas kesimli, tümüyle metal standı ayarlanabilir eğim, dönüş ve yükseklik ile denge ve ergonomi sağlamak için son derece dayanıklıdır.

Predator Z271UV: Nefes kesen sarmal görünüm

Acer’ın Predator Z271UV'si ekranın her köşesini oyuncunun gözlerine aynı mesafede bırakan kavisli 1800R panelde WQHD (2560x1440) çözünürlük sağlar – bu da daha geniş bir görüş alanı ve çevresel görüşte artan bir algılama alanıyla daha sarmal bir oyun deneyimi yaratır. Çoklu monitör kurulumları için mükemmel olan ZeroFrame tasarıma sahiptir ve sRGB renk alanının %125'ini kapsayan olağanüstü bir renk genişliği sağlar. Hareket bulanıklığını neredeyse ortadan kaldıran ve 165 Hz'e kadar hız aşırtmayı destekleyen 1 ms'e kadar (3 ms doğal) yanıtlama süresiyle son derece hızlıdır. Ergonomi düşünülerek tasarlanan ekran – 5 ila 25 derece eğilebilir, +/- 30 derece döndürülebilir, yüksekliği ise 4.7 inçe kadar ayarlanabilir. Bağlantı özellikleri arasında DisplayPort, HDMI, ses çıkışı ve USB 3.0 x 4 (1 yukarı 4 aşağı) bulunmaktadır. İki adet 7 watt hoparlör dinamik eğlence efektleri için Acer TrueHarmony™ teknolojisiyle birlikte yüksek kaliteli sesler sunar.

Kusursuz performans, sezgisel göz takibi

Quantum Dot teknolojisine ek olarak, her iki monitör de kesilme etkisi olmayan performans sunmak için NVIDIA G-SYNC barındırırken, NVIDIA ULMB keskin ve otantik görseller sağlar. Entegre Tobii göz takip teknolojisi oyuncu ekranın yanlarına odaklandıkça kamerayı otomatik olarak döndürerek geleneksel klavye ve fareyi tamamlamak amacıyla tasarlanmıştır. Göz takibini fare ve klavye veya oyun kumanda kontrolleri ile bir araya getirmek, oyuncular siper almak veya bir hedefe nişan almak gibi hareketleri gerçek hayattaki gibi taklit ederken daha zengin, daha sarmal bir oyun deneyimi sunar. Şu ana kadar göz takibini destekleyen 100 oyun mevcuttur. Sürekli güncellenen kütüphane www.tobii.com/apps adresinde görülebilir.

Ekranlar yatay ve dikey olarak 178 dereceye kadar geniş görüntüleme açıları sağlamaktadır. Daha fazla konfor için titreme yapmayan Acer VisionCare, BluelightShield, ComfyView ve düşük karartma teknolojileri uzun oyun seansları sırasında göz yorgunluğunun azaltılmasına yardımcı olur.

Predator GameView oyuncuların hassas renk ayarları yapmalarına, nişan almadan atışlarda nişan noktaları ayarlamalarına ve düşmanları daha net bir şekilde fark etmek için karanlık seviyelerini ayarlamalarına izin verir. Özel ayarlar oyun sırasında herhangi bir zamanda senaryolar arasında geçiş yapmak için aksiyon, yarış ve spor olarak üç farklı profilde kaydedilebilir.