Referandum tarihi belli oldu!

Referandum tarihi belli oldu!

Cumhurbaşkanı’nın onayından sonra Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girecek olan Anayasa Değişiklik paketi 16 Nisan’da referanduma sunulacak.

A+A-

Cumhurbaşkanı’nın onayına sunulan anayasaya değişiklik paketi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandı. Cumhurbaşkanı’nın onayından sonra Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girecek olan Anayasa Değişiklik paketi 16 Nisan’da referanduma sunulacak.

TÜRKİYE’DE 7 DEFA REFERANDUM YAPILDI

16 Nisan’da yapılacak referandum ile Türkiye tarihinde 7’nci kez halkoylamasına gitmiş olacak.

DEĞİŞİKLİK PAKETİ 7 GÜN KÖŞKTE BEKLEDİ

Cumhurbaşkanı’nın onayına sunulan değişiklik paketi bu gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandı. Değişiklik paketi 7 gün köşkte bekledikten sonra bu gün onaylanarak bir sonraki Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girecek.

EVET İÇİN BEYAZ HAYIR İÇİN KAHVERENGİ

Resmi Gazete’de yayımlandıktan sonra halk oylaması süreci başlayacak olan anayasa değişiklik paketinin 16 Nisan 2017 Pazar günü halkoylamasına sunulacağı belirtiliyor. 16 Nisan tarihindeki referandumda “Evet” için beyaz renk “Hayır” için kahverengi rengin olduğu bileşik oy pusulası verilecek tercihini hangisine yapacaksa onun üzerine “tercih” yazan mührü basacak. Anayasa değişikliği toplam kullanılan oyların yarısında bir fazlasının “Evet” çıkması yada “Hayır” çıkması ile kabul yada ret edilecek.

Önceki ve Sonraki Haberler