Rıza Kayaalp bronz madalya kazandı

Rıza Kayaalp bronz madalya kazandı

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda erkekler 130 kilo grekoromen güreş müsabakasında üçüncülük maçında İranlı rakibi Amin Mirzazadeh’i 7-2’lik skorla yendi ve bronz madalya kazandı.

A+A-

Rıza Kayaalp 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda erkekler 130 kilo grekoromen güreş müsabakasında üçüncülük maçında İranlı rakibi Amin Mirzazadeh’i 7-2’lik skorla yendi ve bronz madalya kazandı.

Rıza Kayaalp bronz madalya mücadelesine istekli başlayan taraf olurken, ilk devreyi yaptığı üç çırpmayla 7-0 önde kapattı. İkinci devrede, kazandığı üstünlüğü korumak için temkinli bir şekilde mücadele eden milli güreşçimiz karşılaşmayı 7-2 kazandı ve katıldığı üç olimpiyat oyunlarından da madalyayla dönerek Hamit Kaplan’ın 3 olimpiyat madalyalık rekorunu egale etti.

31 yaşındaki milli sporcumuz bronz madalya yolunda ilk maçında Litvanyalı Mantas Knystautas’ı 5-1 yendi, ikinci maçında ise Alman Eduard Popp 6-2  yendi ve adını yarı finale yazdırdı. Rıza yarı finalde daha önce olimpiyatlarda iki kez yenildiği ezeli rakibi Kübalı Mijain Lopez Nunez’e 2-0 yenilerek altın madalya şansını yitirmişti.