Roskilde Festivalde yıldızlar geçidi

Roskilde Festivalde yıldızlar geçidi

İlki 1971 yılında düzenlenen ve seneler geçtikçe kendi kitlesini yaratan Roskilde Festival bu yıl 28 Haziran-3 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşiyor.

A+A-

Avrupa’nın en önemli müzik festivallerinden biri olan Roskilde Festival bu yıl 28 Haziran – 3 Temmuz tarihleri arasında Danimarka’nın festivale ismini veren Roskilde kentinde düzenlenecek. Her yıl birbirinden ünlü isimleri ağırlayan festival bu yıl; The Weeknd, The XX, Arcade Fire ve Solange gibi dünyaca ünlü birçok yıldız isme ve genç yeteneğe ev sahipliği yapacak. Festival, 28 Haziran- 1 Temmuz arası Red Bull TV'den canlı olarak izlenebilecek. 28 Haziran’da Türkiye saati ile 22.00’de başlayacak yayın diğer günler 20.00’de başlayacak.

İlki 1971 yılında düzenlenen ve seneler geçtikçe kendi kitlesini yaratan Roskilde Festival bu yıl 28 Haziran-3 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşiyor.

Sınırsız müzik ve eğlence vadeden festivalin 6 günlük programında toplam 9 sahnede 175 performans sergilenecek. Festivalde, Kanadalı müzik grupları The Weeknd ile Arcade Fire, Kurt Cobain'in ölümünden sonra Dave Grohl'un kurduğu müzik grubu Foo Fighters, Indie pop müzik grubu The XX, Amerikalı rap şarkıcısı Ice Cube, Beyonce’nin kız kardeşi Amerikalı şarkıcı ve dansçı Solange, BRIT En İyi Grup Ödülü’ne sahip olan Royal Blood ve ünlü Ho Hey şarkısıyla adından söz ettiren müzik grubu The Lumineers gibi ünlü isimler sahne alacak.

Danimarka’nın Zealand Adası’nın batı kesiminde yer alan Roskilde şehrinde düzenlenen festival her yıl ortama 130 bin müzikseveri ağırlıyor. Festivalden elden edilen gelirler ise her yıl olduğu gibi bu yıl da yardım kuruluşlarına bağışlanıyor.

Festivaldeki canlı performanslar, kamera arkası görüntüleri ve özel röportajlar 28 Haziran- 1 Temmuz arası Red Bull TV’den (www.redbull.tv/roskilde) canlı olarak yayınlanıyor.

Bu performansları ve canlı yayınları Kadıköy Bina’da da izlemek mümkün olacak. 1 Temmuz Cumartesi günü gerçekleşecek Red Bull TV Roskilde yayınına Kadıköy Bina ev sahipliği yapacak. Etkinliğe katılım ücretsiz gerçekleşecek

Önceki ve Sonraki Haberler