Ryanair 10 yeni rotada haftada 40 seferle Avrupa ağını genişletecek

Ryanair 10 yeni rotada haftada 40 seferle Avrupa ağını genişletecek

Düşük maliyetli İrlandalı havayolu şirketi Ryanair, Portekiz'deki beşinci üssünün açıldığını ve Avrupa'daki genişleme planlarının devam ettiğini duyurdu.

A+A-

Ryanair, 2022 yaz programının bir parçası olarak Portekiz'deki Madeira Havalimanı'nda (FNC) yeni bir üs oluşturduğunu ve burada 200 milyon dolar yatırım yaptığını belirtti.

Ryanair, yeni merkezin faaliyete geçmesiyle Madeira adasını Portekiz anakarasına ve Avrupa'daki diğer altı noktaya bağlayan 10 yeni rotada haftada 40 seferle Avrupa ağını genişletecek. Bu 10 yeni rota Brüksel Charleroi (CLR), Dublin (DUB), Lizbon (LIS), Londra Stansted (STN), Manchester (MAN), Marsilya (MRS), Milano Bergamo (BGY), Nuremberg (NUE), Paris Beauvais (BVA) ve Porto (OPO) olacak.

Ryanair Üst Yöneticisi Eddie Williams, bugün yayımladığı yazılı bir açıklamada, “Daha fazla bağlantı sunacak olan Madeira’da yeni bir üssümüzün açıldığını duyurmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz (…) BU 200 milyon dolarlık yatırım, sadece Portekiz’in ekonomisini değil, hayatî olan turizmi de teşvik edecek, aynı zamanda yaklaşık 450 kişilik de istihdam sağlayacaktır” dedi.

Şirket, yeni üs sayesinde gelecek yaz Portekiz’den 15 ülkeye sefer başlatacak. Firma, Madeira havalimanına iki yolcu uçağı da tahsis etmeyi planlıyor.

Ryanair, bu ay, Danimarka ve Letonya’da da iki aktarma merkezi oluşturdu.

İrlandalı firma, Riga Havalimanı'ndan 12 yeni uçuş noktasına haftada 100'den fazla sefer yapacak. 

Bu seferler Riga’yı Danimarka, Almanya, İspanya, Finlandiya, Fransa, İngiltere, İtalya, Polonya, İsveç, Ukrayna, Norveç ve Macaristan’a bağlayacak.

Danimarka’da, Billund havaalanında (BLL) oluşturulan yeni aktarma merkezi de Ryanair’in Avrupa’da yaz sezonu seferlerini güçlendirecek.