Sağlık Bakanlığı yeni hastaneler için personel alacak

Sağlık Bakanlığı yeni hastaneler için personel alacak

Sağlık Bakanı Recep Akdağ 2017 yılı içerisinde kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 16 bin 500 personel alımı yapacaklarını duyurdu.

A+A-

2017 yılı içinde 36 binden fazla personel almayı planlıyor. Bu konu ile ilgili Sağlık Bakanı Recep Akdağ açıklama yaptı. 2017 yılı içerisinde kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 16 bin 500 personel alımı yapacaklarını duyurdu.

Personel alımı ile ilgili bilgiler veren Akdağ “Maliye Bakanlığımız ile yaptığımız görüşmelerde 16 bin 500 kişi için anlaşmış durumdayız, 2017 yılı için. 16 bin 500'ün üstüne eklemek istiyorum. Çünkü yeni hastaneler yapıyoruz, yoğun bakımlarımızı düzenliyoruz. 3 bin 900'ü hemen önümüzdeki ay alım işlemini tamamlanacak” dedi .

Kalan kısmını da yıl içerisinde. 16 bin 500 kişinin içinde doktorlar yok. Çünkü doktorlar Maliye Bakanlığı ile istihdam edilmiyor. Aşağı yukarı 13 bin doktor istihdam edeceğimizi düşünüyoruz. Tahminen 17 bin civarında da şirket çalışanı istihdam edeceğiz. Sağlık meslek liseleri ve sağlık bölümünden üniversite mezunu var. Doğrusu biz hem hakkaniyet açısından daha uzun süreli eğitim alma açısından üniversite mezunlarına ağırlık vereceğiz. Lise mezunlarını da istihdam etmeye çalışacağız.'

3 Bin 900 PERSONEL ÖNÜMÜZDEKİ AY ALINACAK

Yine Sağlık Bakanı Recep Akdağ müjdeli bir haber daha vererek önümüzde ki ay içerisinde personel alımlarının başladığını belirtti ve ilk alımın önümüzde ki ay olacağını toplam 3 bin 900 personel alacaklarını belirtti. Şuan için alımların hangi kadrolar için yapılacağı bilinmiyor.