Sahalarda devam eden rekabet sosyal medyaya sıçradı

Sahalarda devam eden rekabet sosyal medyaya sıçradı

Twitter’da yapılan bir araştırmaya göre futbol takımları arasında en çok etkileşim alan takımın Beşiktaş olduğu anlaşıldı. Beşiktaş bir ay içinde en çok etkileşim alan konulardan ilk 10 arasına girmeyi başardı.

A+A-

Beşiktaş ve Beşiktaş taraftarları sosyal medyada en faal futbol takımı olduğu anlaşıldı. Twitter’da yapılan bir araştırmaya göre Ocak 2017’de futbol takımları arasında en çok etkileşim alan takımın Beşiktaş olduğu anlaşıldı. Beşiktaş bir ay içinde en çok etkileşim alan konulardan ilk 10 arasına girmeyi başardı.

ÜÇ BÜYÜKLERİN SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARI

Sahalarda devam eden rekabet bu sefer sosyal medyaya sıçradı. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ın rekabeti her alanda devam ediyor. Bu sefer sosyal medya kullanımı ve sosyal medyada söz edilme olarak yaşanan rekabette Beşiktaş rakiplerini açık ara geride bıraktı.

TWİTTER VE DİĞER MECRALARDA ÖNDE

Son bir ay içinde en çok etkileşim yani kendisinden söz edilenler arasına giren siyah beyazlılar Twitter başta olmak üzere diğer sosyal medya sitelerinde de açık ara önde duruyor.

SOSYAL MEDYA HESAPLARINA AĞIRLIK VERİLDİ

Beşiktaş son zamanlarda yapmış olduğu sosyal medya atılımları ve paylaşımları ile Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarını faal olarak kullanıyor. Son derece aktif kullanılan hesaplardan paylaşılanlara takipçilerin ve taraftarlarında etkileşim yapması neticesinde Beşiktaş son zamanlarda en çok bahsedilen Futbol takımı oldu

BEŞİKTAŞ 4’NCÜ SIRADA

Somera araştırmanın yapmış olduğu çalışmaya göre 1 – 30 Ocak 2017 tarihlerini kapsayan zaman diliminde Beşiktaş, 3 büyükler arasında öne geçti. Türkiye’de en futbol takımları arasında ilk sırayı alan Beşiktaş dünya sıralamasında ise 4’nci sıraya yerleşti. Manchester United, Real Madrid ve Arsenal gibi dünya devlerinden sonra gelen Beşiktaş paylaşım başına 1451 etkileşim aldı. Fenerbahçe ise paylaşım başına 1313 etkileşim alırken, Galatasaray'da ise bu rakam 1263 olarak kaydedildi.