Saklambaç filmi Çin'de vizyona giriyor

Saklambaç filmi Çin'de vizyona giriyor

21 Temmuz’da vizyona girmeye hazırlanan SAKLAMBAÇ isimli sinema filmi, Çin yolcusu

A+A-

Yapımcılığını Blackwell Productions’un üstlendiği ve 21 Temmuz’da vizyona girmeye hazırlanan SAKLAMBAÇ isimli sinema filmi, Çin yolcusu. Saklambaç, 21 Temmuz'da dünya ile aynı anda Çin'de vizyona giren İlk Türk filmi olma özelliğini taşıyor olacak.

Psikolojik gerilim türündeki ilginç örneklerden biri olarak dikkatleri üzerine çeken yerli yapım, 21 Temmuz’da Türkiye dışında Çin’de de vizyona girmeye hazırlanıyor. Filmin Yapımcısı İsmail Karakuyu, yapım aşamasında başladıkları temasların filmin çekimlerinin tamamlanmasıyla birlikte nihayetlendiğini belirterek, filmin Çince altyazı ve Çince Dublaj seçenekleri ile Çin’de vizyona gireceğini duyurdu.

Yılda sadece 30 yabancı filmin Çin'de yayınlanmasına izin veren yasa olduğunu hatırlatan Filmin Yapımcısı İsmail Karakuyu, 2017 vizyon takvimi içerisinde bu 30 filmden birinin Türk filmi olması, hem de kendi filmlerinin olmasının haklı gururunu yaşadıklarını ifade etti. Filmin youtube’de yayınlanan fragmanında da Çince altyazıya çevrili versiyonuna yer verdiklerini kaydeden Karakuyu, filmin beklenenden fazla ilgi görmesinin kendisini mutlu ettiğini söyleyerek, Saklambaç’ın Fransa, Belkçika, Almanya ve Azerbaycan’da da vizyona girmesi için temaslara başladıklarını açıkladı