1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şampiyon Galatasaray
Şampiyon Galatasaray

Şampiyon Galatasaray

Galatasaray, Göztepe deplasmanında 1-0 kazanarak 21. şampiyonluğunu elde etti.

A+A-

Galatasaray, Göztepe deplasmanında 1-0 kazanarak 21. şampiyonluğunu elde etti. Karşılaşmayı Bornova Stadyumu’nda takip eden Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz şampiyonluğun gelmesinin ardından duygularını basın mensuplarına aktardı.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’in açıklamaları şöyleydi:

“Öncelikle bu şampiyonluğu bütün camiaya hediye ediyorum demiyorum. Futbolcularımız, teknik heyetimiz bu şampiyonluğu taraftarlarımıza hediye ediyor. 34 haftanın sonunda mutlu sona ulaştık. Hak ettiğimiz adil, doğru ve dürüst yarış sonunda ipi göğüsledik. Çok mutluyum. Bütün rakiplerimizi ve özellikle de son ana kadar yarışı götüren 3 takımı da tebrik ediyorum. Bütün camiaya hayırlı olsun. Avrupa’da da bu şampiyonluğu, şampiyonluklarla taçlandıracağımıza inanıyorum.”

“Başkan olarak ilk kez soyunma odasının kapısına indim. Ben sahneyi aktörlere bıraktım, mutfakta elimizden geleni yaptık. Eziyeti çeken taraftarımıza, teknik ekibimize ve futbolcularımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca bütün basın mensuplarına da teşekkür ediyorum. Türk futboluna ve Galatasaray’a hayırlı olmasını diliyorum.”

“Önümüzde bir seçim var. Ben bir Galatasaray taraftarıyım. Genel kurul tarafından bu görev bana verildi. Genel kurula layık olmaya çalıştım. Bütün camiaya, bize oy veren vermeyenlere buradan sevgi, saygı ve selam iletiyorum.”

“Göztepe adına layık oynadı. Bütün dedikodulara cevap verdi. Güzel İzmir'i, güzel Göztepe'yi tebrik ediyorum.”

“UEFA ile 4 yılık taahhüt yapacağız. Bu dört senede inşallah şampiyon olacağız. Men cezası almadık. UEFA, Türk futbolunu ve Galatasaray’ı destekliyor. Önümüzde altından kalkamayacağımız hiçbir engel çıkarmayacak.”