Samsung alt seviye modellerine desteğini artıracak

Samsung alt seviye modellerine desteğini artıracak

Akıllı telefon deyince ilk akla gelen firmalardan Samsung amiral gemisi telefonlarına gösterdiği desteğini alt seviye modllerinden esirgiyordu yeni alınan karar sonrası artık alt seviye modellerde yeterli destege kavuşacak.

A+A-

Samsung, bir yıl içerisinde çok sayıda cihazı piyasaya sürüyor. Bu sebepten dolayı güncelleme konusunda tüm modellere yetişemeyen firma S ve Note serisine öncelik vererek diğer alt seviye mollerle pek ilgilenmiyordu.

Son dönemde Galaxy A ve Galaxy J serisine ilgiden dolayı değer vermeye başladı ve güncelleme konusunda artık bu modellerede öncelik vermeye başladı. Bu güncelleme sorununa çözüm getirmeyi hedefleyen teknoloji devi, cihazlarına her ay güncelleme sunacak. Yani firma ana güncellemelerin yanı sıra her ay güvenlik paketi güncellemelerini kullanıcılarına sunacak.

Bu sayede Samsung, cihazlarının daha güvenli olacağını düşünüyor. Kullanıcıların güvenliği düşünüldüğünde önemli bir uygulamayı hayata geçirecek olan Samsung, ne yazık ki kullanıcılara bu kararla birlikte ek internet yükü çıkarmış oluyor.

Her ay gelecek güncelleme S ve Note serileri için geçerli. Firma diğer serilere yine iki veya üç ayda bir güncelleme vermeye devam edecek. Söz konusu kararla birlikte tüm Samsung modelleri eskiye nazaran daha güvenli bir hal alacak.