Samsung Galaxy A7 teknik özellikleri

Samsung Galaxy A7 teknik özellikleri

Samsung Alpha olarak da bilinen A serisinin yeni versiyonları 2017 yılında piyasaya bir bir çıkacağa benziyor.

A+A-

Güney Kore’li teknoloji devi Samsung akıllı telefon alanında hem Galaxy serisi ile hem de A serisi ile telefonlar sunarak kullanıcıların ihtiyaçlarına ürünler geliştirmeye devam ediyor. Samsung Alpha olarak da bilinen A serisinin yeni versiyonları 2017 yılında piyasaya bir bir çıkacağa benziyor. Samsung A serisinin en son üyesi olan A7’yi incelendiğinde görülecektir ki A serisi ile Samsung rakiplerinin yapıp da kendisinden istenen özellikleri eklediği görülecektir.

NOTE SERİSİ VE A SERİSİ

Samsung Galaxy A7’yi Note serisi kadar büyük değil. Note serisinde kullanılan kalemin çıkarılmış hali olarak düşünülebilir.

Samsung Galaxy A7 teknik özellikleri

Samsung Galaxy A7, 5,7 inç büyüklükte ve HD çözünürlüğe sahip bir ekrana sahip. Süper Amoled olan ekran aynı zamanda Gorilla Glass ile güçlendirilmiş. A7’de 3600 miliamperlik bir batarya ve 3 GB hafıza bulunuyor. Kendi içerisinde 32 GB hafıza olmasına karşın microSD sayesinde bu depolama alanı 256 GB’a kadar yükseltilebiliyor. Cihazın 156.8 x 77.6 x 7.9 mm’lik ebatlara sahip olan A7’nin her iki yüzeyinde de cam kaplama bulunuyor. Bu A7’nin şık durmasını sağlıyor ve üst seviye telefonlar klasmanına yerleştiriyor. Ekranın altında bulunan fiziksel tuş aynı zamanda parmak okuyucu işlevi görüyor. A7 performansını Exynos 7880 Octa işlemcisinden alıyor. Samsung’un sekiz çekirdekli bu işlemcisi 1,9 Ghz frekansında çalışıyor.

SAMSUNG A7 KAMERA ÖZELLİKLERİ

Cep telefonu alırken hemen hemen herkesin en çok merak ettiği şey kamera kalitesidir. Samsung Galaxy A7’nin 16 megapiksellik ana kamerası 1080p video çekimler yapabiliyor. Ve enteresan bir şekilde birebir aynı kamerayı ön tarafta da görüyoruz. Yani selfie çekimleri de 16 megapiksellik ön kamera ile yapmış oluyorsunuz. Bu gerçekten de iyi bir özellik çünkü birçok telefon üreticisi ön kamerada 5 megapiksellik bir sensör tercih etmeye devam ediyor. Yine ön kamera ile de 1080p çözünürlükte video çekimler yapabiliyorsunuz.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Galaxy A7’nin ilk bakıştaki bu teknik özellikleri standart bir kullanıcı için oldukça yeterlidir. Eğer telefonunuzda 4K video çekimler aramıyorsanız, 16 megapiksellik kamerası, işlemcisi ve hafızası ile A7 sizin phablet ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacaktır. Öte yandan tamamen cam kasa içerisine yerleştirilmiş tasarım kaliteli ve üst dizey bir telefon hissi yaşamanızı sağlıyor.