Samsung Galaxy Note 7 iadesi için yeni çözüm

Samsung Galaxy Note 7 iadesi için yeni çözüm

Samsung Galaxy Note 7 yaşanan vakalardan sonra kullanıcıları telefonları geri getirmeye çağırmıştı. Ancak Galaxy Note 7 telefonunu geri getirmeyen kullanıcılar için firmadan yeni bir uygulama geliyor.

A+A-

2016 senesinin teknoloji gündemine damga vuran Galaxy Note 7 skandalı gündemden düşmüyor. Özellikle ABD’de telefonu geri getirmeyen kullanıcıların sayısı bir hayli yüksek olurken Samsung’un kendi sitesinde yayınladığı açıklamaya göre cihazların %93’ü geri getirilmiş durumda.

Galaxy’den son darbe

Telefonu geri teslim eden kullanıcılara Galaxy S7 Edge ile takas ya da nakit iadesi şeklinde iki alternatif sunan Samsung, halen 130.000 kullanıcının teslimi gerçekleştirmediği ABD’de 100 dolarlık bir hediye çeki vaat ediyor.

Teslim Çağrısı

Samsung Galaxy Note 7’nin geri teslimlerinin sağlanması için firmanın yaptığı bu uygulama son darbe olarak yorumlanıyor. Note 7 piyasaya veda ediyor Cihazın dolum kapasitesini %60 ile sınırlandıran bir güncelleme ile soruna çözüm arayan Samsung yetkilileri telefonun bataryasını bu şekilde kontrol altına almada başarılı olmuştu. Ancak bu son çek uygulaması ile Galaxy Note 7’lerin piyasadan tamamen kaybolacak olması bekleniyor.

130 Bin telefon daha var

Samsung yetkilileri tarafından hala beklenmekte olan tarihe gömülmek için firma yetkililerini bekleten kayıp 130.000 telefonun geri gelip gelmeyeceği merak konusu. Ancak yetkililer Türkiye gibi diğer ülkelerde az sayıda da olsa geri gelmeyen telefonların bir an önce en yakın yetkili Samsung bayisine teslim edilmesi konusunda ısrarcı uyarılarda bulunmaya devam ediyor.