Samsung Galaxy S8, Bluetooth 5.0 ile Gelecek

Samsung Galaxy S8, Bluetooth 5.0 ile Gelecek

Samsung’un yeni gelecek olan amiral telefon modeli Galaxy S8 iddialara göre alanında ilk olacak Bluetooth 5.0 özelliği ile geliyor.

A+A-

Samsung’un yeni gelecek olan amiral telefon modeli Galaxy S8 iddialara göre alanında ilk olacak Bluetooth 5.0 özelliği ile geliyor. Samsung’un merak uyandıran amiral telefon modeli Galaxy S8 hakkındaki iddialar gelmeye devam ediyor.

Samsung Galaxy S8 özellikleri

Samsung Galaxy S8 özellikleri ile ilgili bir yeni iddia ise telefonun bu konuda bir ilke imza atacağı yönünde. İlk Bluetooth 5'li Telefon İddialara göre Samsung Galaxy S8 Bluetooth 5.0 ile gelecek olan ilk akıllı telefon olmaya hazırlanıyor. İlkler tabi ki merakla beklenen telefon modeli için bununla da sınırlı kalmıyor ve telefonun optik parmak izi tanıma özelliği ile gelecek olması ile de bir ilke imza atacağı söyleniyor.

Bluetooth 5.0

 Geride bıraktığımız haftada Bluetooth Special Interest Group’tan gelen resmi açıklama ile müjdelenen Bluetooth 5.0 daha uzun mesafelere daha yüksek bir veri kapasitesi ve daha yüksek hız vaadiyle teknoloji severleri heyecanlandırmıştı.

Yeni sürüm Bluetooth’un ayrıca daha farklı ve yeni akıllı cihazlar ile uyumlu olması da açıklanan yeni özellikler arasında yer almıştı. Bluetooth SIG’den açıklama Samsung Galaxy 8 hakkındaki iddiaların ardından gözlerin çevrildiği Bluetooth SIG tarafından gelen açıklamaya göre Bluetooth 5.0 ile birlikte gelecek olan cihazlar iki ay ila altı ay arasında bir süreçte piyasada kendini göstermeye başlayacak.

2017'de Çıkıyor

Bluetooth SIG’in yeni üyeleri arasına Samsung’un da dahil olduğunu hatırlarsak Galaxy S8’in böyle bir yenilikle gelmesi ihtimali kuvvetleniyor. Bluetooth özelliği ile telefon şimdiden 2017’nin gözdesi olmaya aday halde.