Samsung, Qualcomm Snapdragon 835'in tanıtımını gerçekleştirdi

Samsung, Qualcomm Snapdragon 835'in tanıtımını gerçekleştirdi

Samsung'un yeni tercihi olan Qualcomm Snapdragon 835 versiyonu ile ilgili tanıtım ABD'nin New York eyaletinde gerçekleştirilen basın toplantısı ile yapıldı.

A+A-

New York şehrinde gerçekleştirilen Snapdragon 835 açıklaması amaçlı basın toplantısının son etabında sunum yapan Başkan Yardımcısı Jong Shik Yoon, sahneye çıkarak yeni Qualcomm ürünü tanıttı. İki büyük teknoloji markasının artık akıllı telefon tasarımı için yan yana olduğu açıklayan Başkan, Samsung Galaxy S8’in merakla beklenen bir çok özelliği arasında yeni işlemcisin de özel olacağını söyledi.

Şirket yöneticileri el sıkıştı

Qualcomm Başkan Yardımcısı Keith Kressin tarafından yeni iş ortağı Samsung Başkan Yardımcısının eli sıkılarak anlaşmayı gözler önüne seren iki büyük firmanın Snapdragon 835’in güncel özellikleri hakkında da açıklamaları oldu.

Geliştirmeler başarılı

Daha iyi performans ve daha çok enerji tasarrufu vadeden yeni işlemci sürümünün, 10 nanometre mimariye sahip olduğu, bir önceki 14 nanometre mimariye nispeten %27 yüksek performans, %30 yüksek verim, %40 enerji tasarrufu özelliklerini daha fazla sağladığı açıklandı. Batarya boyutlarında da küçültme sağlayacak olan Snapdragon 835’in boyutunda da değişiklikler var. Bu yeni işlemcinin çıkış tarihi ise kesin olmamakla birlikte önümüzdeki senenin ilk yarısında haber bekleniyor.

Samsung açısından güven tazeleme

Samsung daha öncesinde yeni akıllı telefonlarında kendi işletim sistemlerini kullanmayı düşünüyor ve planlama duyuruları bu yönde yapıyordu. Ancak Samsun Galaxy Note 7 skandalları sonrasında güven tazelemek için alanında uzman firmalarla çalışmaya giden Samsung’un bir sonraki aşamada ne yapacağı merak ediliyor.