Samsung'dan yeni telefon Galaxy S8 geliyor!

Samsung'dan yeni telefon Galaxy S8 geliyor!

Samsung'un yeni üst düzey akıllı telefonu Galaxy S8, şimdiden heyecan yaratırken ürünle ilgili detaylar da öğrenildi. Galaxy S8 ne zaman çıkacak? Galaxy S8 özellikleri neler?

A+A-

Teknoloji devi Samsung’un merakla beklenen yeni telefonunun Galaxy serisinden S8 olacağı artık kesinleşti. Ancak modelle ilgili hala firma yetkilileri tarafından resmi açıklama gelmese de sızıntı teknoloji haberleri ile detaylar öğrenilmeye devam ediyor.

Tanıtım tarihinde erteleme

Geçtiğimiz günlerde Wall Street Dergisi tarafından yayınlanan bilgilere göre Samsung’un Galaxy S8 modeli daha önceden iddia edildiği gibi 2017 senesinin Şubat ayında yapılacak olan MWC fuarında tanıtılmayabilir. Test sürecinde olan ürün için tanıtım tarihi ertelenebilir. Yapılan habere göre Samsung Galaxy serisinde Note serisindeki hataya düşmemek adına testlerini S8 modelinde oldukça sıkı tutacak ve ciddi bir geliştirme sürecinde olacak. Galaxy S7’nin tanıtımından yaklaşık bir ay sonra da S8 modelin tanıtılması beklenirken, kesin bir tanıtım tarihi henüz belirtilemiyor ancak ürünün satışının Nisan ayında gerçekleşeceği müjdeleniyor.

Yapay zeka butonu

Samsung’un özellikle test sürecinde üzerinde durduğu özelliğin yapay zeka tuşu olduğu iddia ediliyor. Bicby adındaki dijital asistana yönlendirme sağlayacak olan yapay zeka butonu, testin en önemli kriterlerinde olarak görülüyor. Bu butonun ise cihaz üzerindeki fiziksel bir tuş olmadığı dikkat çeken bir diğer özellik olarak gösteriliyor. Cihazın özellikleri ile ilgili henüz başka bir detay elde edilemese de kullanıcılar için şimdiden meraklı bekleyişin başladığı görülüyor.