Sertab Erener: Eurovision'u kazandığım geceyi heyecandan hatırlamıyorum!

Sertab Erener: Eurovision'u kazandığım geceyi heyecandan hatırlamıyorum!

“Sertab’ın Oda Müziğinden Müzikale” konserleriyle 25 yıldır biriktirdiği parçaları, akustik formatta ve profesyonel dansçılar eşliğinde müzikal gösteri tadında sahneleyen ünlü şarkıcı, projenin çıkış hikayesini anlattı.

A+A-

Öykü Özdoğan’ın hazırlayıp sunduğu “20 DAKİKA”, Türk Pop Müziği’nin en güçlü seslerinden Sertab Erener’i konuk etti. Erener, NTV Radyo dinleyicilerine “Sertab’ın Oda Müziğinden Müzikale” konserlerinden ve projelerinden bahsetti.

“Artık pop müzik şarkıcısı yerine kendi bulduğum müzik tarzıyla anılmak istiyorum”

“Sertab’ın Oda Müziğinden Müzikale” konserleriyle 25 yıldır biriktirdiği parçaları, akustik formatta ve profesyonel dansçılar eşliğinde müzikal gösteri tadında sahneleyen ünlü şarkıcı, projenin çıkış hikayesini anlattı. Erener, “İlk albümümden beri beni pop müziğin içinde değerlendiriyorlar. 90’lı yıllarda pop müzik daha farklı ve güzel bir müzikti. Ancak 2000’li yıllarda biraz kan kaybetti. Artık pop müzik şarkıcısı yerine kendi bulduğum müzik tarzıyla anılmak istiyorum” dedi.

“Bu projeyi, gerçek bir Broadway Müzikali’ne dönüştürmek istiyorum!”

“Sertab’ın Oda Müziği” projesini her yıl biraz daha geliştirerek bu noktaya taşıdıklarını anlatan ünlü şarkıcı, önümüzdeki dönemde projeyi gerçek bir Broadway Müzikali’ne dönüştürmek istediğini dile getirdi. Erener, ayrıca Anadolu turnesi yapmayı planladığını da belirtti.

“En sevilen parçalardan oluşan Sertab’ın Oda Müziği CD’sini yapacağım”

1992’den bugüne kadar söylediği şarkılardan en sevdiklerini toparladığını belirten Erener, sosyal medya üzerinden de takipçilerine en sevdikleri on parçayı sorduğunu anlattı. Takipçilerinden gelecek şarkı isimleri ve kendi seçtikleri doğrultusunda eşleşenleri bir araya getirerek Sertab’ın Oda Müziği CD’sini yapacağının müjdesini duyurdu.

“Kız Leyla’ şarkısı kız çocuklarına yönelik ve kadın problemlerinin anlatıldığı bir parça”

“Yalnızlık Senfonisi”, “Lal”, “Vur Yüreğim” ve “Rüya” parçalarının kendisi için ayrı bir yeri olduğunu dile getiren Erener, Sezen Aksu’nun sözlerini yazıp bestesini yaptığı “Kız Leyla” şarkısınıda mutlaka albüme koymak istediğini söyledi. Erener, “Kız Leyla’ kız çocuklarına yönelik ve kadın problemlerinin anlatıldığı bir parça. Bu topraklarda yaşayan bir kadın olarak en temel sorunlarımızdan biri ‘kadın ve çocuklar’ olduğu için özellike bu konuya dikkat çekmek istiyorum” dedi.

“Eurovision’u kazandığım geceyi heyecandan hatırlamıyorum”

İlk albümünün lansmanında çok heyecanlandığını ve konuşmakta zorluk çektiğini anlatan ünlü şarkıcı,aynı heyecanı Eurovision’da da yaşadığını söyledi. Ünlü şarkıcı, “Eurovısıon’u kazandığım geceyi heyecandan hatırlamıyorum. Sanırım aşırı heyecanla birlikte beyin algılamamaya başlıyor” diye itirafta bulundu.

“Küçüklüğümden beri hayalini kurduğum şeyi yaşıyorum”

Solo kariyerinin yanısıra İngilizce şarkılar söylediği “Ocean’s of Noice” grubunun solistliğini de üstlenen şarkıcı, konservatuardayken hep opera sanatçısı olmanın hayalini kurduğunu ve küçüklüğünden beri hep bir bütünün parçası olmayı istediğini anlattı. Erener, “Solo kariyerde patron sensin. Ama bir grubun parçası olmak bambaşka. Orada herkesin sözü geçiyor ve ortak kararlar veriliyor. Hep hayalini kurduğum şeyi yaşıyorum” sözleriyle heyecanını paylaştı.

“Nefesim tükenene kadar sahnelerde müzikseverlerle buluşmak istiyorum”

Nefesi tükenene kadar sahnelerde olmak istediğini söyleyen Sertab Erener, “Ölmeden önce bir taburenin üstünde muhteşem öykü anlatan bir şair ve müzikle buluşan Leonard Cohen gibi kendimi görmek istiyorum.Hareket edemesem bile, sesim sağlamsa müzikseverlerle buluşmaya devam etmek istiyorum” dedi.

“Kitapta, beni tanıdıkları ilk günden bugüne kadaryaşadıklarımı anlatıyorum”

25 yıllık anılarını kaleme aldığını duyuran ünlü şarkıcı, “Şu an konuştuğum gibi sade, günlük konuşma diliyle yaşadığım birçok şeyi yazmaya çalışıyorum. Neler yaşadığımı,hayatta karşılaştığım zorlukları ve deneyimlerimi insanlarla paylaşma niyetiyle yola çıktım” dedi.

Ayrıca, konuşmayı çok sevdiğini de belirten Sertab Erener, ileride bir radyo projesinde yer alabileceğinin müjdesini verdi.

“Türkiye’deki ve dünyadaki sokak müzisyenlerini buluşturacak bir festival yapmak istiyorum”

Erener,“Kadıköy-Beşiktaş” vapurunda sokak müzisyenleriyle yaptığı konseri daha da ileri götürerek Türkiye’deki ve dünyadaki sokak müziyenlerini buluşturacak bir festival yapmak istediğini anlattı.

Ünlü şarkıcı, “Sertab Erener Oda Müziğinden Müzikale” turnesinin 22 Eylül’de İzmir Açıkhava’da, 7 Ekim’de Antalya’da ve 14 Ekim’de Bursa Açıkhava’da devam edeceğini de hayranlarına duyurdu.

Önceki ve Sonraki Haberler