Şevkat Yerimdar izleyiciyi güldürmeye hazırlanıyor

Şevkat Yerimdar izleyiciyi güldürmeye hazırlanıyor

Başrollerinde Özgürcan Çevik, Başak Parlak, Salih Kalyon, Murat Akkoyunlu, Suzan Aksoy ve Pascal Nouma’nın yer aldığı “Şevkat Yerimdar“ dizisi çok yakında FOX izleyicisiyle buluşuyor.

A+A-

Yapımını Limon Film/Hayri Aslan’ın üstlendiği, senaryosunu Erol Hizarcı’nın kaleme aldığı ve yönetmen koltuğunda Bülent İşbilen’in oturduğu merakla beklenen “Şevkat Yerimdar” projesi, izleyiciyi güldürmeye hazırlanıyor.

“Şevkat Yerimdar” başrol oyuncularının yanı sıra Ayşe Kökçü, Mazlum Çimen, Burak Demir, Barış Murat Yağcı, Eser Eyüboğlu, Pelin Orhuner ve Canan Maktal’dan oluşan deneyimli oyuncu kadrosununizleyicisiyle buluşmasına sadece günler kaldı.

DİZİ HAKKINDA

Şevkat, İstanbul’da eski bir mahallede yaşamaktadır. Çarşıda esnaftır ve yumurtacı dükkanı vardır. Mahallede renkli kişiler yaşamaktadır. Acı ve tatlı yanlarıyla hayatı birlikte yaşar, eski mahalle kültürünü yaşatırlar. Mahalledeki evlerin ve çarşıdaki dükkanların çoğu Cevdet Bey’e aittir.

Cevdet, zengin bir antikacıdır. Bir zamanlar o mahallede rahmetli karısıyla yaşamış ve kızı Esin orada doğmuştur. Mahalleyi korumak için kazandığı paralarla mülk almaktadır. Kiracılarını arayıp sormaz, kirayı artırmalarını talep etmez. Mahellede saygı duyulan biridir.

Cevdet’in kızı Esin, resim ve seramik sanatçısıdır. Fransa’da güzel sanatlar okumuş ve Paris’te yaşamıştır. Esin, Paris’ten döner. Doğduğu evi resim atölyesi olarak kullanmaya, çarşıya sanat galerisi açmaya karar verir.

Şevkat iki katlı evde yaşamaktadır. Esin üst katına yerleşir, sanat galerisini onun yumurta dükkanının tam karşısına kurar. Esin’in arkadaşları ve sanat çevresi gelip gitmeye başlar. Çarşı esnafı ve mahalle sakinleri farklı bir kültürle adım adım kaynaşır. Aynı şekilde, Esin ve arkadaşları da zamanla mahalleye uyum sağlar. Bu süreçte doğal karmaşalar yaşanır, olmadık hadiseler patlak verir ve sürpriz aşklar doğar. Mahalle hayatı daha çok şenlenir ve zenginleşir.Fakat bu mahalleye göz diken zengin bir adamın karanlık planları vardır. Çapkın oğlu Bora bu yüzden Esin’in peşindedir.

Şevkat Yerimdar

Şevkat Yerimdar

Şevkat Yerimdar

İlgili Haberler