Şirketlere özel tasarıma sahip Google Team Drives görücüye çıkıyor

Şirketlere özel tasarıma sahip Google Team Drives görücüye çıkıyor

Teknoloji devi Google tarafından iş yerlerine özel olarak geliştirilen Team Drives adlı yeni araç ile çalışanların dünyasında yenilikler hedefleniyor.

A+A-

Teknolojinin lider isimlerinden Google tarafından Team Drives olarak adlandırılan yeni bir dosya paylaşım ve iletim aracı kullanıcılarla buluşturulmaya hazırlanıyor. İş dünyasındaki farklı sektörlere özel önemli yeniliklerin yer verildiği Team Drives ile artık organizasyonlar daha kolay bir hale getirilebiliyor.

Daha işlevsel ve kolay paylaşım

Yeni paylaşım aracının geliştirilme sürecini geçtiğimiz sonbahar içerisinde açıklayan Google yetkilileri Team Drives adını verdikleri yeni paylaşım ortamı ile yenilikleri iş dünyasına taşıyor. Temel amacı şirketlerin kendi sektörleri dâhilinde dosya paylaşımlarını daha hızlı ve basit hale getirmek olan Google ayrıca klasörler ve içerikler için çok daha işlevsel kullanım seçenekleri sunacak. Google bünyesinde geliştirilen benzer paylaşım aracının bir diğer versiyonu ve aynı zamanda Dropbox’ın en büyük rakibi olan Google Drive daha kişisel paylaşıma açık bir platform olmakla birlikte iş dünyasının klasörlendirme sistemi için uygun bulunamayabiliyordu. Büyük kuruluşların pek tercih edemediği Google Drive belli alanlar aracılığıyla gruplara dahil edilen kişilerin içeriklere erişimine izin veriyordu.

Yakın zamanda geliyor

Google yetkilileri tarafından yapılan açıklamada Early Adopter Program aracılığıyla test tabi tutulan Team Drives’ın henüz geliştirme ve deneme aşamasında olduğu ancak çok kısa süre sonra kullanıma açılacağı belirtildi. Early Adopters programı ise şirketlerin katılıp katılmamayı kendisi seçeceği bir uygulama olarak yönetici panelindeki kısıtlamaların ve diğer kullanıcıların erişim sınırını kontrol eden bir araç olarak kullanılmakta.