Sivasspor’dan yetenek taraması

Sivasspor’dan yetenek taraması

Süper Lig takımlarından Demir Grup Sivasspor’un Altyapı Antrenörleri Yozgat’a gelerek futbolcu seçmesi yaptı.

A+A-

Demir Grup Sivasspor Futbol Gelişim Direktörü Murat Dizdar, 3 yıl önce başlattıkları proje kapsamında, çevre illerde gelecek vaat eden futbolcuları belirmek çalışmalarına Yozgat’tan başladı.

Yozgat Amatör Ligi'nde mücadele veren Yozgat Belediyesi Bozokspor futbol takımı altyapı takımlarının çalışmalarını izleyen Dizdar, tespit ettikleri yetenekleri Sivasspor bünyesine aldıklarını, çocukların bir taraftan spor eğitimi alırken diğer taraftan da tesislerde yatılı kalıp, örgün eğitimlerine imkan sağladıklarını bildirdi. Dizdar, ‘’Çevre illerimizdeki amatör kulüpleri Sivas’a davet edip maçlar yapıyoruz; bizler gidiyoruz, seçmeler yapıyoruz. Pandemi nedeniyle buna ara verdik. Ancak hocalarımız ile her zaman irtibat halindeyiz, çalışmalarına hocalarımız devam ediyor’’ dedi. 

Yozgat’a davet üzerine geldiğini bildiren Demir Grup Sivasspor Futbol Gelişim Direktörü Murat Dizdar, çocukları futbolun profesyonel yoğunluğunda elit antrenman sistemine katmak için mücadele ettiklerini ifade etti. Üç yıl önce de Yozgat’tan önemli oyuncuları Sivasspor bünyesine kattıklarını hatırlatan Dizdar, ‘’Seçtiğimiz bu çocuklar aileleri ile Sivas’a taşındılar. Bu ilişkiyi devam ettiriyoruz, bu çocuklarımıza Süper Lig ortamını yaşatmak için. Onlara fırsat sunmak ve biz de kulüp olarak bundan faydalanmak istiyoruz. 2006-2007-2008-2009-2010 ve 2011 doğumlu küçücük çocuklarımıza bakıyoruz. Bu pandemi sürecinde Sivas’a getiremeyeceğiz ama en azından yeteneği tespit edip ismi belirlemiş oluyoruz’’ diye konuştu. 

Dizdar, Sivas’taki tesisleri açabilmek için pandemi sürecinin bitmesini bekleyeceklerini, daha sonra ise seçtikleri yetenekleri Sivas’a davet edeceklerini kaydetti. Dizdar, futbol potansiyelinin nüfus ile amatör kültür ile alakalı olduğuna vurgu yaparak, ‘’Sivas’ta da Yozgat’ta da kısıtlı bir potansiyel var ama kısıtlı olmasına rağmen biz üç tane Yozgat’tan çok iyi oyuncuyu kadromuza kattık. Şu anda onlar 15 yaşında. Ne kadar küçük yaşta yetenek yakalarsak o kadar çok daha iyi o çocuğu eğitebiliyoruz’’ ifadelerini kullandı. (AjansBizim)