Siyah Kristal Direniş Çağı’ının dünya prömiyeri gerçekleştirildi

Siyah Kristal Direniş Çağı’ının dünya prömiyeri gerçekleştirildi

Netflix orijinal dizisi Siyah Kristal: Direniş Çağı’ının dünya prömiyeri dün Londra’da gerçekleşti. Dizinin yaratıcıları ve seslendirme sanatçıları mor halıda bir araya geldi.

A+A-

Jim Henson’un 1982’de çekilmiş olan filminden esinlenen Netflix orijinal dizisi Siyah Kristal: Direniş Çağı’ının dünya prömiyeri dün Londra’da gerçekleşti. Dizinin yaratıcıları ve seslendirme sanatçıları mor halıda bir araya geldi.

Etkinliğe dizinin seslendirme sanatçıları Nathalie Emmanuel (Deet), Hannah John-Kamen (Naia), ve Shazad Latif’in (Kylan) yanı sıra dizinin yürütücü yapımcısı ve The Henson Company’nin CEO’su Lisa Henson da katıldı. Mor halıda aynı zamanda dizinin yürütücü yapımcısı ve yönetmeni Louis Letterier ve orijinal filmin yaratıcılarından Brian ve Wendy Froud da yer aldı.

Prömiyer, Londra'daki BFI Southbank'ta gerçekleşti. Mekan aynı zamanda, 23 Ağustos - 6 Eylül tarihleri arasında seyircileri Thra dünyasına götürecek setten kostümlerin ve kuklaların bulunduğu bir sergiye de ev sahipliği yapacak.

Siyah Kristal: Direniş Çağı tüm dünya ile aynı anda 30 Ağustos’ta Netflix’te gösterime girecek!

Dizinin konusu: Siyah Kristal: Direniş Çağı yeni maceralar için Thra evrenine geri dönüyor. Üç Gelfling, Skeksis'in gücünün arkasındaki korkunç sırrı keşfettiğinde, dünyayı kurtarmak adına epik bir yolculuğa çıkmaya hazırlanır.

Siyah Kristal: Direniş Çağı Hakkında

Gösterim tarihi: 30 Ağustos 2019, Cuma
Yönetmen: Louis Leterrier
Yürütücü yapımcılar: Lisa Henson, Louis Leterrier, Halle Stanford
Ortak yürütücü yapımcılar: Jeffrey Addiss & Will Matthews, Javier Grillo-Marxuach, Blanca Lista
Yapımcı: Ritamarie Peruggi
Uygulayıcı yapımcı: Tim Wellspring
Yardımcı yapımcı: Cameron Richardson
Ortak yapımcı: Vivian Lee
Yapım şirketi : The Jim Henson Company
Format: 10 Bölüm x 1 Saat

Siyah Kristal Hakkında

Siyah Kristal dünyası, Jim Henson’ın Frank Oz ile birlikte çektiği 1982 tarihli çığır açan filmle başladı. Jim Henson o tarihe kadar The Muppets’ın arkasındaki deha olarak biliniyordu. İlk defa tüm kadrosu kukla karakterlerden oluşan bu bilim kurgu, macera filmi, o dönem daha gerçekçi karakterler ve yaratıklar döneminin de bir başlangıcı olmuştu.

Siyah Kristal’in yapım aşaması tam yedi yıl sürdü ve film vizyona girdiğinden itibaren dünyada klasik filmler listelerinde kendine yer edindi. Jim Henson’ın “bir sanat çalışması” ve “en gurur duyduğum iş” şeklinde bahsettiği film, karakter ve kostüm tasarımcısı Brian Froud’un benzersiz vizyonu ile şekillendi.

Siyah Kristal: Direniş Çağı, Netflix’te tüm dünyada yayınlandığında yeni bir nesil daha bu büyüleyici hikayenin parçası olacak. Gerçek bir klasik film olan The Dark Crystal’in canlı, zengin, el emeği dünyası, Siyah Kristal: Direniş Çağı ile daha da büyüyecek. Tüm dünyada izleyiciler Jim Henson’ın yenilikçi ve yaratıcı imzasıyla çıkan bu yapımda Thra dünyasını yeniden keşfe çıkacak.