Sony PlayStation 3 üretimine son verdi

Sony PlayStation 3 üretimine son verdi

Sony’den yapılan açıklamaya göre bir zamanlar oyun konsolu kategorisinde çığır açan PlayStation 3'ün üretimini sonlandırdığını bildirdi. Sony, gelişen teknoloji ve yeni versiyonlarında çıkması ile eskiyen oyun konsolu Playstation 3'ün üretimini durdurduğu

A+A-

Sony’den yapılan açıklamaya göre bir zamanlar oyun konsolu kategorisinde çığır açan PlayStation 3'ün üretimini sonlandırdığını bildirdi. Sony, gelişen teknoloji ve yeni versiyonlarında çıkması ile eskiyen oyun konsolu Playstation 3'ün üretimini durdurduğunu açıkladı.

JAPONYADA DAĞITIM DURDURULDU

Şirketin Japonca yayınlar yaptığı resmi internet sayfası üzerinden yapılan açıklamayla ortaya çıkan yeni bilgilendirmeye göre Sony, "mağazalara gönderimlerin bitirilmesi planlanmaktadır" şeklinde net bir ifade kullandı. Sadece Japonya için alınan bu karar, Playstation 3'e ilk elveda olarak gösterilirken, diğer bölgelerde Playstation 3 dağıtımının devam edebileceği de belirtildi.

BREZİLYA’DA 2010 YILINDA SONLANDIRILMIŞTI

Konsol dağıtma işini farklı bölgelerde farklı şekillerde idare eden Sony, Brezilya'da Playstation 3 dağıtımını 2010 yılında bırakmıştı. Japonya ve diğer batılı ülkelerde kullanıcıların yeni teknolojilere çok kolay adapte olduğu düşünülürse Playstation 3, çok yakın zaman sonra her bölgede elveda mesajları da yayınlayabilir.

PS3 2006 YILINDA PİYASAYA ÇIKTI

Japonya ve Kuzey Amerika'da 11 Kasım 2006 tarihinde piyasaya sürülen oyun konsolu, oyunculara harika anlar yaşatmayı da başarmıştı. The Last of Us, Uncharted 2, LittleBigPlanet ve Journey gibi birbirinden harika oyunların piyasaya çıkmasına da ön ayak olan konsol, yaptığı satış rakamlarıyla da Sony'e bulunmaz bir kaynak sağlamıştı. Herkesin maziyi birkaç saniyeliğine hatırlamasına sebep olan bu haber, şimdilik sadece Japonya'da geçerli olsa da yakın zaman sonra her bölgede uygulanması da kaçınılmaz.

Önceki ve Sonraki Haberler