Sony Yeni Nesil CineAlta Sinema Kamera Sistemini duyurdu

Sony Yeni Nesil CineAlta Sinema Kamera Sistemini duyurdu

Sony Professional Solutions Europe, yeni nesil CineAlta digital sinema kamera sistemine dair planlarını açıkladı.

A+A-

Sony Professional Solutions Europe, yeni nesil CineAlta digital sinema kamera sistemine dair planlarını açıkladı. CineAlta ailesinin yeni üyesi, dikkatli araştırmalar ve Yönetmenler, Görüntü Yönetmenleri, İşletmeciler ve Dijital Görüntüleme Teknisyenleri gibi kreatif profesyoneller ile gerçekleştirilen yakın iş birliği sonucunda geliştiriliyor. Profesyonellerin talep ettiği özellikler, Sony’nin sinema filmi ve drama prodüksiyonu için ihtiyaç duyulan inovasyon ve kreatif özgürlüğe adanmışlığını gösteriyor.

Yeni sistemin öne çıkan teknolojik özellikleri:

Dijital Sinema Kamerası için özel olarak tasarlanan Full Frame 36x24mm sensör

En-boy oranından etkilenmeyen –Full Frame, Super35 4K 4-perf 4:3 Anamorfoz ve 4K küresel 3-perf 17:9 ile uyum

Yeni görüntü sensörü olağanüstü görüntü kalitesi performansı sağlıyor

Sony’nin 16bit RAW/X-OCN ve XAVC ile getirilen iş akışını koruyor ve F5 ve F55 kameraları ile uyumlu.

Öncekilerle aynı donanım aksesuarlarını paylaşıyor (DVF-EL200 Full HD OLED Vizör, AXS-R7 kayıt cihazı, AXS-CR1 ve AR1 kart okuyucu, AXS ve SxS bellek kartları).

Sony, ilk 24p dijital kamera sistemi (HDW-F900), ilk RGB kayıt sistemi (HDC-F950 ve SRW-1) ve Super 35mm görüntü sensörlü kamera (F35) ile üst düzey dijital sinema prodüksiyon teknolojisine öncülük etti. Sinema prodüksiyon standardını en son dijital görüntüleme teknolojisi ile daha da yükselterek 3D, 4K, HDR’a önemli katkılarda bulunan CineAlta, gelecekte de inovasyonlarına devam edecek.