Sony'den oyun severleri üzecek karar!

Sony'den oyun severleri üzecek karar!

Sony’nin olun platformu Playstation oyunları bundan sonra sadece PC ve PS4’te oynanabileceğini duyurdu.

A+A-

Sony’nin olun platformu Playstation oyunları bundan sonra sadece PC ve PS4’te oynanabileceğini duyurdu. Daha önce Playstation Now ile farklı platformlarda oynanabilen Plastation 4 bundan sonra sadece PC ve PS4 platformlarında oynanmasına izin verdiğini duyurdu.

KONSOL OYUN PAZARI

Oyun pazarında ciddi pazar payına sahip olan Sony’nin bu kararından sonra konsol oyunları piyasasının nasıl şekilleneceği merak konusu oldu.

Konsol pazarının lideri olan Japon teknoloji devi Sony, Playstation 4 platformuyla güncel konsol oyunculuğuna kapılarını açıyor. Geçtiğimiz aylarda PS4 Pro sürümüyle kas gücü artan platform aynı zamanda PS VR ile birlikte de sanal gerçeklik dünyasına adım atmıştı.

KENDİ PLATFORMLARINDA OYNANACAK

Firma geliştirdiği Playsatation Now stream ile PS deneyimi farklı platformlarda yaşanmasına imkan veriyordu. Bu sistem ile başta cep telefonları olmak üzere, PC, TV, PS TV hatta Sony Blu-ray oynatıcılar ile birlikte oynanabilen oyunlar artık sadece kendi platformunda oynanabilecek.

PS NOW KARARI

Sony aldığı bu kararla alakalı yaptığı açıklamada PS Now için belli başlı platformlarda desteğini sürdüreceğini açıkladı. Telefon, TV ve PS3 ve PS Vita, platformda artık desteklenmeyecek. Bundan sonra sadece PS4 ve PC üzerine odaklanılacağını açıklayan Playstation Now Pazarlama Müdürü Brian Dunn, “PlayStation Now servisi için tüm kaynaklarımızı ve odağımızı PC ile PlayStation 4 platformlarına kaydırmaya karar verdik. Bu şekilde PlayStation Now için planladığımız büyük yenilikleri ve geliştirmeleri çok daha rahat şekilde yapabileceğimizi düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.