Spectral filminde Erdoğan figürümü kullanıldı

Spectral filminde Erdoğan figürümü kullanıldı

TRT1 ekranında yayınlanan “Gündem Ötesi” programında ortaya atılan iddiaya göre Holywood filmi Spectral’da “Erdoğan” figürü kullanıldı.

A+A-

Spectral filminde Erdoğan figürümü kullanıldığı iddi edildi. TRT1 ekranında yayınlanan “Gündem Ötesi” programında ortaya atılan iddiaya göre Holywood filmi Spectral’da “Erdoğan” figürü kullanıldı. Pelin Çift'in sunduğu “Gündem Ötesi” programında dile getirilen iddiaya göre “Spectral” filminde ilginç bir iddia ortaya atıldı. Programda, filmin bir sahnesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın figürünün görüldüğü iddia edildi.

Komplo teorilerini ve ilginç olayları irdeleyen Pelin Çift’in sunduğu ve TRT 1’de yayımlanan ‘Gündem Ötesi’ programının dün geceki bölümünde Holywood yapımı Spectral filmi masaya yatırıldı.

Filmin 01:36:20 saniyesindeki sahnede ABD ordusunun yok ettiği düşman figürünün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a benzediği iddia edildi. Pelin Çift ve konukları da bu figürün dış mihraklar tarafından filme konulduğu ve Türkiye düşmanlığı yapıldığını iddia ettiler.

“GÖRÜLMEYEN DÜŞMAN”

Filmin konusunda çok olduğuna değinilen programda konuklar filmi irdelediler. Filmde ABD askerleri sorun yaşadıkları o ‘düşman’ ülkeyi işgal etmek için bir plan hazırlıyorlar. Ancak söz konusu ülkede görülmeyen bir düşmanla savaşıyorlar. Bu düşman öyle ki ancak özel cihazlarla görülebiliyor. Bunun için de elektromanyetik silahlar kullanıyor ve düşmanlarını görüntülüyorlar. En sonunda bu görünmez düşmanların hepsini öldürüyorlar. İşte o sırada söz konusu görüntü beliriyor ve 12 saniye boyunca sürüyor.