Sümeyye Boyacı Amerika'da yarışacak

Sümeyye Boyacı Amerika'da yarışacak

Sümeyye Boyacı; Amerika, İtalya, Singapur, Finlandiya gibi ülkelerde katılacağı “Dünya Serileri” öncesinde ısınma turları için Belarus’ ta düzenlenen yüzme turnuvasına katıldı.

A+A-

Dublin’de düzenlenen 2018 Yüzme Şampiyonası’nda elde ettiği derece ile Avrupa Şampiyonu olan, 2019’a Türkiye Şampiyonu olarak başlayan Sümeyye Boyacı; Amerika, İtalya, Singapur, Finlandiya gibi ülkelerde katılacağı “Dünya Serileri” öncesinde ısınma turları için Belarus’ ta düzenlenen yüzme turnuvasına katıldı.

Turnuvada 50 metre serbest ve 50 metre sırt üstü yüzme kategorilerinde altın, 50 metre kelebek ve 100 metre serbest yüzme kategorilerinde ise gümüş madalya kazanan Türkiye’nin gururu Boyacı, turnuvadan 4 madalya ile döndü. Nisan ayında “Ana Sponsoru Bursa Kebap Evi” nin desteği ile Amerika yarışına gitmeye hazırlanan milli yüzücü: “Belarus, zorlu dünya serileri öncesinde benim için iyi bir prova oldu. 4 madalya ile ülkeme döndüm. Şimdi sponsorumun desteği ile Amerika yarışına gitmeye hazırlanıyorum. Bu destek sayesinde Amerika’da yarışan tek Türk ben olacağım. Amerika’dan da istediğim sonuçla dönmek için hızlı bir şekilde antremanlara başladım. Ay sonuna kadar yoğun bir tempoda çalışacağım. Güzel dereceler ile dönmek istiyorum.” dedi.