Tanrıkulu MHP'nin referandumdan beklentilerini dile getirdi

Tanrıkulu MHP'nin referandumdan beklentilerini dile getirdi

İzmir’in Aliağa ilçesinde ziyaretlerde bulunan Tanrıkulu burada MHP’nin referandumdan ne beklediğine dair önemli açıklamalarda bulundu.

A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu İzmir’de referandum çalışmalarına katıldı. İzmir’in Aliağa ilçesinde ziyaretlerde bulunan Tanrıkulu burada MHP’nin referandumdan ne beklediğine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Ahmet Kenan Tanrıkulu, geçtiğimiz günlerde Şırnak’ta şehit düşen askerlerimiz “Bizim için şehitlik mertebesine eren yiğitlerimiz, yaralanan gazilerimiz; vatanımız ve milletimiz adına canlarını siper eden gerçek kahramanlardır” dediği açıklama ile şehit düşen askerlerin birer kahraman olduklarını söylediği açıklamada Tanrıkulu, “Ama öyle yağma yok; Yüce Milletimizin bağrından 48 yıl önce bir burç gibi doğan Milliyetçi Hareket Partisi var olduğu sürece bu amaç asla hasıl olmayacaktır.” Dediği açıklama ile MHP’nin misyonuna vurgu yaptı.

Aliağa Belediyesinin çalışmalarına da değinen Tanrıkulu “Avcı Ramadan, Sanat Sokağı, Ağa Park, İzmir Caddesi, küçük sanayi sitesi ve daha birçok projeyi Aliağalıların hizmetine sunmuştur. Şimdi ilçe gençlik merkezine hız verilirken, ilçede bulunan kent mobilyalarının yenilenmesi ve altyapısı biten yolların asfaltlanması sürmektedir. Aliağa Belediyesi kısıtlı imkanlarıyla bunları yaparken, ilçemizden çok yüksek miktarlarda gelir elde eden Büyükşehir Belediyesi ise bu gelirin karşılığını vermemektedir. Aliağa'nın yollarını yenilemesi gerekirken, yamayı Aliağalılara layık görmektedir.” Dediği açıklama ile İzmir’in gelişen ilçesi Aliağa’nın büyük projeler ile ekonomiye katkı yaptığını belirtti.

Ülkenin bekası için bütünleşmek gerektiğini söyleyen Tanrıkulu, “Burada değerli İl ve İlçe Başkanımız ve yöneticilerimizle birlikte Aliağalılara; referandum konusundaki hassasiyetlerimizi, düşüncelerimizi, neden 'evet' tercihinde bulunulması gerektiğini anlatıyoruz. Bölgemizde olduğu gibi bugün Aliağa’da da devam eden programımız çerçevesinde bir araya geldiğimiz sivil toplum kuruluşları ve medya temsilcilerine, anayasa değişikliği konusunda çarpıtılmış, uydurulmuş, korku salan iddiaların aksine, yalın ve içinde sadece gerçeklerin yer aldığı düzenlemeleri anlatıyoruz. Bu ülke için vazgeçilmez bir yeminimiz var derken; 'Türkiye'nin şu kritik sürecinde, kısır ve klasikleşmiş muhalefet çekişmeleri yerine, gelin ülke bekası adına bütünleşelim' diyoruz.” şeklinde dileklerde bulundu.