Tekfen Filarmoni'nin 25.Yıl Konseri hafızalara kazındı

Tekfen Filarmoni'nin 25.Yıl Konseri hafızalara kazındı

Dünyaca ünlü Özbek Şef Aziz Shokhakimov yönetiminde verilen konser dinleyicilere unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu.

A+A-

Tekfen Filarmoni Orkestrası, 25. Yıl Konserini daimi şefi Aziz Shokhakimov’un yönetiminde dün akşam verdi. Orkestraya bu konserde dünya çapında üne ve izleyiciye ulaşan keman virtüözü Roman Kim ve herkesi etkisi altına alan yeteneğiyle övgü toplayan “wunderkind” piyanist Behzod Abduraimov eşlik etti. Tekfen Filarmoni’nin genç yetenekleri dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Barış adına ortak bir dil yaratmak amacı ile 23 ülkenin müzisyenlerini bir araya getiren ülkemizin sayılı özel sanat kurumlarından olan Tekfen Filarmoni Orkestrası 25. Yıl Özel Konseri’ni dün gece verdi. Dünyaca ünlü Özbek Şef Aziz Shokhakimov yönetiminde verilen konser dinleyicilere unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu.

Shokhakimov yönetimindeki orkestra, konserde ünlü besteciler Rimsky-Korsakov’dan Rachmaninoff’a uzanan geniş bir yelpazede Stravinsky, Ferit Tüzün, Saint-Saëns ve Sarasate’den eserler icra etti. Orkestra yıldönümünde, sıradışı performansıyla geniş kitleleri hayran bırakan 27 yaşındaki Özbek piyanist Behzod Abduraimov ve 25 yaşına rağmen besteleriyle ünü dünyaya yayılan keman virtüözü ve besteci Roman Kim solo performanslarıyla dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Önceki ve Sonraki Haberler