Teknoloji devi Apple'dan iPhone 6s için ücretsiz pil değişimi

Teknoloji devi Apple'dan iPhone 6s için ücretsiz pil değişimi

Ürettiği bazı iPhone 6s modellerinde aniden kapanma sorunu yaşayan ve ürünleri incelemeye alan Apple, pilin sorunlu olduğu ve değişimden faydalanması gerektiğine kanaat getirilen ürünler için ücretsiz pil değişimi sağlıyor.

A+A-

Hatalı üretimi ile konuşulan iPhone 6s telefonların kullanım esnasında kapanması ve konuyla ilgili gelen yoğun şikayetler üzerine ürünü inceleyen üretici firma Apple kararını açıkladı. Sorunun genel olarak batarya kökenli tespit ederek kısa süre içerisinde ücretsiz batarya değişimi kampanyası başlatan teknoloji devinin kararı kullanıcıları memnun etti.

Sorunun bataryada olduğu nasıl anlaşılır?

iPhone 6s kullanıyorsanız ve yaşadığınız sorunların batarya temelli olup olmadığını anlamak için şarj seviyenizi kontrol etmelisiniz. Örneğin %40-50 gibi yüksek şarj seviyelerinde olan telefon aniden kapanıyor ya da yine aniden %1-2 seviyelerine düşüyorsa, bu durum sorunların bataryadan kaynaklandığına işaret ediyor. Şikayetleriniz doğrultusunda ise Apple tarafından ücretsiz batarya değişiminiz gerçekleştirilebiliyor.

Batarya değişimi için ne yapmalıyım?

iPhone 6s telefonunuzu servise göndermeden öncesinde telefonunuzun ayarlarını sıfırlamanız gerekli. Bunun için sırası ile Ayarlar, iCloud, iPhone’umu Bul butonlarına basarak iPhone’u bul seçeneğini kapamalı ve yine sırasıyla Ayarlar, Genel, Sıfırla, Tüm butonları ile telefonu resetlemelisiniz. Eğer Türkiye’deki bu kampanyadan faydalanmak istiyorsanız öncesinde Apple Çağrı Merkezi’ni arayarak size sorulan soruları yanıtlamalı ve talimatları uygulamalısınız. Çağrı merkezi sorunun ücretsiz yardım kapsamında olup olmadığını değerlendirerek sizi bilgilendirecektir. Ancak telefonunuzun kasası ya da ekranı kırıksa firma, kırık durumu batarya değişimini etkileyeceği için öncelikle bu sorunu ücret vererek tamir ettirmenizi şart koşmaktadır.

Önceki ve Sonraki Haberler