Teknoloji devi Apple'dan yeni iPad modelleri müjdesi

Teknoloji devi Apple'dan yeni iPad modelleri müjdesi

Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden Apple, iPad ürünleri için daha önce sunulmamış 2 yeni model ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Apple iPad ürünlerinin boyutları değiştirerek piyasaya yeni bir tarz getirmek istiyor.

A+A-

Apple iPad modellerinde son zamanlarda gerçekleştirdiği adım adım yeniliklerine devam ediyor. Tablet türleri içerisinde farklı tasarımlar deneyen Apple, bu yeniliklerin yanı sıra her çeyrek dönem içerisinde milyonlarca satış rakamı yakalamayı da başardı. Özellikle büyük boyutlarda geliştirdiği ürünler sayesinde PC kullanımında da yerini alan tabletler ile Apple yakaladığı başarıyı devam ettirmek için bu alandaki geliştirmelerine devam edecek gibi görünüyor. Firma şimdiden iki yeni modeli ile karşımıza çıkmak için hazırlanıyor.

Görülmemiş iPad boyutları

Apple’ın 2017 senesi içerisinde tanıtımını yapacağı yeni iPad modelinde şimdiye kadar görülmemiş boyut özellikleri bekleniyor. iPad Pro modelde 12.9 inç ekran büyüklüğünü tasarımında kullanan Apple, bunu yanı sıra 7.9 ve 9.7 inç gibi farklı boyutlarda ürünlere de sahip. Ancak Apple bu defa büyük bir ilke imza atarak 10.5 inç ekran ile kullanıcıların karşısına çıkıyor ve herkesi şaşırtmaya devam ediyor.

Büyük tablet modası

Apple yaptığı araştırmalar sonucunda 10 inç ya da daha büyük tabletlerin kullanıcılar arasında daha fazla popülerleştiğini kaydetti ve iş yeri ya da okul gibi kurumlarda büyük ekranın daha avantajlı olduğunun düşünüldüğünü tespit etti. Bu doğrultuda 10.5 inç ekran kullanımına geçecek olan Apple’ın tablet fiyatlarında da düşüşe geçmesi bekleniyor. OLED ekran tabletler için ise firma 2018’i gösteriyor.