TEOG ikinci dönem sınavları başlıyor

TEOG ikinci dönem sınavları başlıyor

İzmir’de toplam 43 bin 914 öğrencinin katılımıyla, 26-27 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

A+A-

Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı (TEOG) ikinci dönem sınavları, İzmir’de toplam 43 bin 914 öğrencinin katılımıyla, 26-27 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

TEOG ortak sınavının birinci gün oturumunda öğrenciler sırasıyla Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi; ikinci gün oturumunda ise sırasıyla Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılâp Tarihi ile Atatürkçülük ve Yabancı Dilderslerinden sınava girecek.Öğrencilere, her dersten toplam 20’şer soru yöneltilecek ve her ders için 40’ar dakika süre verilecek. Sınavlar saat 09.00’da başlayıp saat 11.20’de sona erecek.

Olağanüstü hâller ve özel durumlar dışında, 8’inci sınıfta öğrenim gören her öğrenci kendi okulunda sınava girecek olup, İkinci dönem - Mazeret Sınavları ise, 20-21 Mayıs 2017 tarihinde yapılacak

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, kent genelinde TEOG sınavının sorunsuz geçmesi için gerekli çalışmaların yapıldığını söyledi. Müdür Yahşi, “26-27 Nisan 2017 çarşamba ve perşembe günü yapılacak olan TEOG İkinci Dönem Ortak Sınavlarında; “sınava girecek öğrencilerimize başarılar dilerim.Bu sınavda da ilk sınavda olduğu gibi sizlerin en iyi performansı göstereceğinize inancımız tamdır”diyerek öğrencilere sizler bizim için çok değerlisiniz. İnanıyoruz ki, sizler hazırlandığınız bu sınavı en güzel şekilde sonuçlandırarak başarılı olacaksınız” dedi.

Öğrenci velilerinden de ; “Çocuklarımız bizim yarınlarımızdır. Çocuklarımızın başarılı olmasında en büyük görev anne ve babaya düşmektedir. Öğrencilerin uzun çalışma maratonu sonunda yaşamlarını şekillendirmek için TEOG Ortak Sınavlarında da başarılı olmaları en büyük dileğimizdir. Siz anne ve babaların doğru tutum ve davranışları onların sınava daha sakin ve huzurlu girmelerini sağlayacaktır.” diyerek velilerden sınava girecek öğrencilerimiz için duyarlı olmalarını istedi.

Önceki ve Sonraki Haberler