TFF: Avrupa Süper Ligi girişimi asla kabul edilemez

TFF: Avrupa Süper Ligi girişimi asla kabul edilemez

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), bazı Avrupa kulüpleri tarafından oluşturulduğu ilan edilen Avrupa Süper Ligi projesi ile ilgili gelişmeleri büyük bir endişe ile takip ettiklerini belirtti.

A+A-

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), bazı Avrupa kulüpleri tarafından oluşturulduğu ilan edilen Avrupa Süper Ligi projesi ile ilgili gelişmeleri büyük bir endişe ile takip ettiklerini belirterek, “Dünya futbolunun geleceğini bütünüyle tehlikeye atacak bu anlamsız teşebbüsü kabul edilemez buluyoruz” açıklamasını yaptı.

TFF, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Federasyon olarak, başta futbolun çatı kurumları olan FIFA ve UEFA olmak üzere, tüm paydaşlar ve bu spora gönülden bağlı olan futbol ailesinin her ferdinin yanında olunduğunu açık bir şekilde beyan ettiklerini belirtilerek, şunlar kaydedildi:

“Bu kapsamda, UEFA Başkanı Aleksander Ceferin ve Yönetim Kurulu’na inanıyoruz, alacakları kararı sonuna kadar destekliyoruz. Önemli olan, zor zamanlardan geçtiğimiz bu süreçte, bu oyunun geleceği için bireysel değil birlik beraberlik içerisinde hareket etmek ve bu yönde kararlar almaktır. Futbolun geleceği adına, söz konusu oluşumda yer alan kulüpleri, başlattıkları bu ayrılıkçı eylemden bir an önce vazgeçmeye davet ediyoruz. Yalnızca kendi çıkarlarını düşünen bu harekete haklı bir tepki gösteren Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı’na sergiledikleri bu duruş için Türk futbolu adına teşekkür ediyoruz.”

(Ajansbizim)