Timur Acar bu kez hüzünlendirecek

Timur Acar bu kez hüzünlendirecek

Son dönemde komedi filmlerinin başrol oyuncusu olarak kamera karşısına geçen Acar, hikâyesinden oldukça etkilendiği 'Kapı'da 'Remzi'yi canlandırdı.

A+A-

Timur Acar, 'Kapı' ile uzun bir aradan sonra dram türü bir filmde rol aldı. Son dönemde komedi filmlerinin başrol oyuncusu olarak kamera karşısına geçen Acar, hikâyesinden oldukça etkilendiği 'Kapı'da 'Remzi'yi canlandırdı.

Nihat Durak'ın yönettiği 'Kapı', hikâyesiyle ve oyuncularıyla sezona damga vurmaya hazırlanıyor. İzleyiciyle 12 Nisan'da buluşacak olan 'Kapı'nın senaryosunu aynı zamanda Önder Köse ile filmin ortak yapımcısı olan Filiz Üstün Durak yazdı.

'Kapı'nın başrol oyuncularından Timur Acar için film özel bir anlam taşıyor. Acar, 'Kapı' ile 8 yıl sonra ilk kez dram türündeki bir filmde rol aldı. Son dönemde komedi filmleri için kamera karşısına geçen ünlü oyuncunun 'Kapı'dan gelen teklifi kabul etmesinin en önemli nedeni filmin hikâyesi. 

Beyazperdeye yaşadıkları büyük acı sonrasında Mardin'den Berlin'e göç eden Süryani bir ailenin yıllar sonra aniden gelen bir telefon üzerine 25 yıl sonra döndükleri ülkelerinde dönerek çıktıkları 'arayış' yolculuğunu yansıtacak olan 'Kapı'nın hikâyesinden oldukça etkilenen Timur Acar, filmde başrolleri Kadir İnanır, Vahide Perçin, Aybüke Pusat ve Erdal Beşikçioğlu ile paylaşıyor.

'KAPI'NIN KONUSU

'Yakup' ile 'Şemsa', üç çocukları ve torunlarıyla birlikte Berlin'de yaşayan Süryani bir ailedir. 25 yıl önce Mardin'den Berlin'e göç etmişlerdir. Yeni hayatlarının mutlu bir gününde Mardin'den sarsıcı bir telefon gelir. O telefondan sonra 'Yakup', 'Şemsa' ve onları yalnız bırakmak istemeyen torunları 'Nardin'in Mardin'e yaptıkları seyahat, hepsinin kişisel yeni yolculuklarının da başlangıcı olacaktır.

'KAPI'NIN KÜNYESİ 
Vizyon Tarihi: 12 Nisan
Yönetmen: Nihat Durak 
Senaryo: Filiz Üstün Durak 
Yapım: Durak Film
Yapımcı: Filiz Üstün Durak & Önder Köse
Oyuncular: Kadir İnanır (Yakup), Vahide Perçin (Şemsa), Timur Acar (Remzi), Aybüke Pusat (Nardin), Erdal Beşikçioğlu (Efrem), Sermet Yeşil (Saim), Nilay Erdönmez (Asya), Özgün Çoban (Samuel), Reyhan Özdilek (Harran), Musa (Sinan Helvacı)
Müzik: Güldiyar Tanrıdağlı
Görüntü Yönetmeni: Eyüp Boz