Tolga Pamir Türkiye Turu Rekoru için start alıyor

Tolga Pamir Türkiye Turu Rekoru için start alıyor

Tolga Pamir; Artvin/Hopa Limanı'ndan start alacak ve Karadeniz, İstanbul Boğazı, Marmara Denizi, Çanakkale Boğazı, Ege Denizi, Akdeniz’i geçerek seyrine İskenderun Limanı'nda son verecek.

A+A-

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından Türk yelkenciliğini geliştirmek ve açık deniz yelkenciliğine teşvik etmek, açık denizde güvenlik ve performans çalışmalarını sağlamak, Türkiye Cumhuriyeti deniz kıyı sahasını tanımak, tanıtmak ve sahiplenmek, deniz ve çevre bilincini yeni kuşaklara aktarımı için yönetilen bir proje olan Türkiye Turu Rekoru için Tolga Pamir, 17 Haziran Perşembe günü Artvin’in Hopa ilçesinden start alacak. 

Artvin/Hopa Limanı ile İskenderun Limanı arası durmadan ve dışarıdan yardım almaksızın, sadece yelken ve rüzgarın gücü ile dört denizimizi ve yaklaşık 1.500 deniz millik bir mesafeyi aşarak geçecek olan Tolga Pamir bu mesafede ilk Türkiye Turu Rekoru’nu kırmayı deneyecek.

Pamir; Artvin/Hopa Limanı'ndan start alacak ve Karadeniz, İstanbul Boğazı, Marmara Denizi, Çanakkale Boğazı, Ege Denizi, Akdeniz’i geçerek seyrine İskenderun Limanı'nda son verecek.