Torrent sitelerine üzücü haber

Torrent sitelerine üzücü haber

Google torrent siteleri başta olmak üzere PnP paylaşım yapan sitelere yeni bir yaptırım getiriyor.

A+A-

Google torrent siteleri başta olmak üzere PnP paylaşım yapan sitelere yeni bir yaptırım getiriyor. Google’un 2017 yılın içinde bu tür sitelere göz açtırmayacağı tahmin ediliyor. Daha önce KickAss Torrent'in sahibi tutuklanmıştı. KickAss Torrent'in sahibinin tutuklanmasından sonra diğer torent siteleri de birbiri ardına kapatılmıştı. Bu hukuki süreçlerden sonra Google’da torent sitelerini arama dizininden çıkarmayı planlıyor.

ARAMALARDAN ELENECEK

Torrent siteleri ve PnP siteleri için 2017 yılı sıkıntılı geçecek. Geçmişte olduğu gibi ilerleyen süreçte de bu tür site sahipleri telif hakkı ihlali nedeninden dolayı hukuki kıskanç altına alınabilir. Bunun yanı sıra en büyük arama motoru olan Google yapacağı yeni algoritma ile bu tür paylaşım yapan sitelerin arama sonuçlarında çıkmasının önüne geçebilir. Bu tür bir olay olacağının ilk işaretlerini yakın zamanda veren Google oyun, film,müzik ve program torrentlerinin Google aramalarında çıkmasının önüne geçen algoritmayı devreye sokmuştu. Google üzerinden yapılan tür aramalarda sonuç alınamıyor.

HAZİRAN BAŞINDA YENİ KOD GELİYOR

Google’un haziran başından itibaren yeni bir kodlamaya geçerek bu tür paylaşım yapan sitelerin arama sonuçlarından tamamen elenmesini sağlayacağı hatta bu tür sitelerin yanı sıra torrent linklerinin paylaşımının yapıldığı siteler bile aramalardan eleneceği tahmin ediliyor.