Torun bakan babaanneye teşvik pilot illerde başlıyor

Torun bakan babaanneye teşvik pilot illerde başlıyor

Müezzinoğlu yakın zamanda pilot şehirlerde hayata geçirilmesi düşünülen Torun bakan büyükanneye verilecek destek konusunda yapılacakların detaylarını anlattı.

A+A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, NTV ekranlarında gündeme dair soruları cevaplandırdı. Yakın zamanda açıklanan “Torun bakacak büyükanneye maaş” konusu başta olmak kendisine yöneltilen sorulara cevaplar verdi.

TORUN BAKAN BABAANNEYE MAAŞ

Müezzinoğlu yakın zamanda pilot şehirlerde hayata geçirilmesi düşünülen Torun bakan büyükanneye verilecek destek konusunda yapılacakların detaylarını anlattı. Müezzinoğlu birkaç gün içinde protokol imzalanacak diyerek şu bilgileri verdi "Salı veya çarşamba günü protokol imzalanacak. 5 il için protokol imzalayacağız. Mart ayında örnek uygulamaya başlayacağız" dedi. 5 ilin pilot bölge seçileceğinin altını çizen Müezzinoğlu mart ayı başında uygulamaya başlanacağını vurguladı.

EMEKLİ PROMOSYONU ŞEKLİ DEĞİŞEBİLİR

Emeklilerin maaş aldıkları bankalardan aldıkları promosyon konusuna da değinen Müezzinğlu "Emekliye promosyon konusunda bankaların rekabeti olmalı. Kış tatili gibi projeler geliştirilebilir." Diyerek emeklilere verilecek promosyonun nakit dışı sistemlerle de verilebileceğinin sinyalini vermiş oldu. ilerleyen zamanlarda bankaların Bakan’ın bahsettiği şekilde tatil ve konaklama, sağlık turizmi turları verebileceği üzerinde duruluyor.

KIDEM TAZMİNATI BU YIL ÇÖZÜLÜYOR

Kıdem tazminatı konusunda da Müezzinoğlu, şu bilgileri verdi "Kıdem tazminatı bu yıl çözülecek. İstihdamı artırma konusunda bu yıl 300 bin kişiye destek vereceğiz. Çalışan sayısını artırana destek vereceğiz" diyerek kıdem tazminatı ile ilgili çalışmanın bu yıl biteceğinin altını çizdi.