Trakya Kalkınma Ajansı Destek Programını açıkladı

Trakya Kalkınma Ajansı Destek Programını açıkladı

2019 Yılı Teknik Destek Programı yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden çalışmalarına destek sağlanacağı bildirildi

A+A-

Trakya Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Teknik Destek Programı hakkında bilgilendirme yaptı ve çağrıda bulundu. Program kapsamında bölgedeki yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden, ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeni ile hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına destek sağlanması amaçlandığı hatırlatıldı.

Teknik destek kapsamında eğitim ve danışmanlık faaliyetlerine; mesleki gelişim eğitimleri için 20 bin TL, kişisel gelişim eğitimleri için ise 15 bin TL destek verileceği, tahsis edilen kaynak toplamının ise 750 bin TL olacağı bildirildi.

SON GÜN 29 AĞUSTOS

Desteklerden yerel yönetimler ve mahalli idare birlikleri, üniversiteler ve araştırma enstitüleri, diğer kamu kurum ve kuruluşları, kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, organize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri, teknoloji geliştirme bölgeleri, teknoparklar, iş geliştirme merkezleri, birlik ve kooperatifler yararlanabiliyor.

Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi’nden (KAYS) (https://kaysuygulama.sanayi.gov.tr) yapılacak başvurular için son gün Temmuz- Ağustos dönemi için 29 Ağustos 2019 saat 18.00 olarak belirlendi. Eylül- Ekim dönemi için 31 Ekim, Kasım- Aralık dönemi için ise son 26 Aralık olacak. (BSHA)