Türk Fotoğrafçı Dünya Finalinde

Türk Fotoğrafçı Dünya Finalinde

Dünya basınının önem verdiği yarışmaya, farklı ülkelerden, binlerce fotoğraf katıldı. Jüri üyelerinin en iyi fotoğrafları oylamaya sunduğu bu prestijli seçkide 12 fotoğraf finale kaldı.

A+A-

İngiltere merkezli Chartered Institute of Building tarafından her yıl düzenlenen, Art of Building (Yapı Sanatı) fotoğraf yarışmasının bu yılki finalinde, Türkiye’den fotoğrafçı Mehmet Yasa da aday olarak gösterildi. Mehmet Yasa "Eye of the Tower (Kulenin Gözü)" isimli fotoğrafıyla favoriler arasına girdi.

Dünya basınının önem verdiği yarışmaya, farklı ülkelerden, binlerce fotoğraf katıldı. Jüri üyelerinin en iyi fotoğrafları oylamaya sunduğu bu prestijli seçkide 12 fotoğraf finale kaldı. İtalya'nın Verona şehrindeki bir kulenin, merdivenini ve çanını, adeta bir insan gözü gibi görüntüleyen Mehmet Yasa, "Mimari beni çok farklı şekillerde kendisine hayran bırakıyor" dedi.

​Art of Building yarışmasının birincisi kullanıcıların verdiği oylar ile belli olacak. Oylama, 8 Ocak 2018 tarihinde bitecek. Dünyanın en iyi mimari fotoğraflarının yarıştığı "The Art of Building" uluslararası fotoğraf yarışmasına www.artofbuilding.org/vote adresinden girebilir ve Türkiye’nin oylarını arttırabilirsiniz. Sonuçlar 30 Ocak 2018’de açıklanacak